RSS

Linda Halimi rikthehet me “S’tëFal”

08 Oct

1653797_716949818354911_8317372858781533290_nKëngëtarja Linda Halimi është duke u përgatitur per rikthim ne skenen e muzikes shqiptare.

Ka dy vite që Linda është shpërngulur në SHBA,për të filluar karrieren e saj botërore,dhe që nga atëhere ishte nën hije dhe larg vëmendjes së opinionit shqipëtar.Përderisa ata të cilët vazhdojnë ta percjellin kudo që ndodhet ajo e kanë pothuajse çdo ditë në mendje dhe kohëpaskohe në kontakt që të shohin se si ajo vërtetë bëhet çdo ditë më e bukur e më e bukur.Këtë e bëjn mediat duke i percjellur në vazhdimsi aktivitetet e saja muzikore. Linda ka pasur edhe shumë përformime Live,në evente të ndryshme të rëndësishme për dëgjuesit amerikanë.Vlen të përmendet përformimi I saj në ditelindjen e Stevie Wonder.

Në programin e nates “Duki dhe JU’ të marten në një intervist ajo ka deklaruar zyrtarisht “që më këngen e saj po kthehet te ata që e duan dhe e pëlqejnë, pra po kthehet të dëgjuesit shqiptarë” duke shtuar se “ janë 25 inqizime që po e presin driten jeshile të publikohen në SHBA”.

Radio Dukagjini ka mësuar se kënga do të quhet “S’të fal” ku flitet për një histori dashurie të dështuar por që personazhi femer s’do të dije më për të dhe gjithqka që ata paten s’ka më ndonjë vlerë apo të ardhme…
Kënga është gjigande dhe mezi po pres ta dëgjoni… Videoklipi gjithashtu do të jetë pjesë e kësaj kënge!”

Kënga është duke u punuar në distancë nga Zapp n Chriss,ndërkohë që Linda gjatë tërë natës ishte në studio në Atlanta duke bërë inqizimin e vokalit.

Dhjetori është parapar si muaj I rikthimit të saj me këngë të re, arritjes se saj në vendlindje edhe me disa surpriza të tjera.

1390664_717051325011427_8990237883246071765_n
Linda në Studio

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 8, 2014 in News

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: