RSS

Rita Ora “Grateful” lansohet më 21 tetor 2014

10 Oct

Rita Ora -I Will Never Let You DownRita Ora është gati të sjell këngën e saj më të re e cila titullohet “Grateful”,kjo këngë është shkruar nga kompozitorja amerikane Diane Warren dhe pritet të lansohet në shitje digjitale me  21 tetor .

Pas suksesit të madh që shenoj me këngen “I Will Never Let You Down“,paralajmeruese për album të ri, dhe bashkëpunimit të mrekullueshëm me  Iggy Azalea në hitin e madh botëror “Black Widow“, këngëtarja kosovare për herë të parë planifikon diçka të re me kengën “Grateful“ njofton DE.

Kjo këngë do të jetë Tema kryesore(Kolona Zanore e filmit romantik ,”Beyond The Lights”,nga regjisorja Gina Prince-Bythewood.Filmi do te shfaqet në  kinemat botërore nga 21 Nëntori.

Përndryshe Diane Warren  është një nga kompozitoret më të mira të të gjitha kohrave ,apo ndryshe krijuese e hiteve :”Because You Loved Me” (Céline Dion) , “Un-Break My Heart” (Toni Braxton), “I Don’t Want to Miss a Thing” (Aerosmith) ,e shumë e shumë hite të tjera

Albumi i dytë nga  Ora është prolonguar për tremujorin e parë të vitit  2015. /Tupani

cover_media_cmg9b553c62-5809-40ab-9211-7254014c258d_0

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 10, 2014 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: