RSS

New single :Dua Lipa | “Last Dance” arrin 5 shkurt!

23 Jan

Albumi ende i pa titulluar debutues  nga  Dua Lipa eshte  palanifikuar qe do të dalë kete vit 2016  nëpërmjet Warner Brothers.
Ky projekt vjen pas suksesit  ndërkombëtar te arritur me  parë me singlin saj “New Love”, të lansuar në gusht. dhe singli i dyte “Be the One” u lirua në fund të tetorit.
Sipas Mediave ne Britani, Dua  tani  ka ne plan te lansoj singlin e radhes me 5 shkurt te quajter  “Last Dance”.
Disa nga kenget e konfirmuara per albumin e saj debutuas jan si me poshte./Tupani/hk

 

New Love
Be the One
Hotter Than Hell
Last Dance | Dua Lipa & Stephen Kozmeniuk

 
Dua-Lipa-Debut-2016

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 23, 2016 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: