RSS

Monthly Archives: February 2016

Oscars 2016 (Foto Tepihu i Kuq)


image
image

image

image

image

image

image

image

image
image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 
Leave a comment

Posted by on February 29, 2016 in News

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Alban Ramosaj – A me do ( Video)


image

 
Leave a comment

Posted by on February 28, 2016 in News

 

Tags: , ,

Dua Lipa – Last Dance (Official Video)


Dua-Lipa-Debut-2016
Dua Lipa ka publikuar klipin e saj me te ri,per kengen “Last Dance”,ne kete klip Dua e bene edhe Shqiponjen

 
Leave a comment

Posted by on February 18, 2016 in News

 

Tags: , , ,

Video

BlackLion, këngë në mbrojtje të Policisë [video]


image

Reperi shqiptar BlackLion ka lansuar këngën e re me titull “Kosovë” që është dedikim për policinë e vendit.

Sipas reperit, Polica është “ndërmjet kudhrës dhe çekanit” – nga pozita dhe opozita, ndërsa përkujton edhe kohën kur “rendin dhe qetësinë publike në Kosovë e ruanin pjesëtarë të policisë serbe”.

Videoklipi me shumë skena nga protestat e kaluara në Prishtinë, u lansua një ditë para protestës të paralajmëruar nga opozita kundër Qeverisë. (Koha/tupani)

 
Leave a comment

Posted by on February 16, 2016 in News

 

Leonora Jakupi ft Gold AG – Pushke e cifteli (Official Video HD)


 
Leave a comment

Posted by on February 15, 2016 in News

 

Tags: , , , , ,

Ndahet Nora… Ja e vërteta!


nora robertiDitën e sotme mediat rozë janë pushtuar me lajmin se Nora Istrefi dhe bashkëshorti i saj i kanë dhënë fund martesës, duke u raportuar se këngëtarja ishte zhvendosur me shtëpi në një tjetër qytet të Kosovës dhe jetonte e vetme.

Mirëpo, sipas “Prive.al”, Robert Berisha ka reaguar ndaj këtyre thashethemeve duke deklaruar: “Jemi zhvendosur në Dragodan, në një banesë me qera sepse jemi duke shitur apartamentin ku jetonin deri tani”.

Ka qënë kjo deklaratë që ka hedhur poshtë thashethemet që nisën të qarkullojnë për çiftin e famshëm.(tar.\tupani.)

 
Leave a comment

Posted by on February 15, 2016 in News

 

Tags: , ,

Ndahet Nora dhe Roberti!?


nora istrefi dasma 2Çifti më simpatik i showbizit shqiptar, këngëtarja Nora Istrefi dhe muzikanti Robert Berisha, ka pothuajse tri javë që nuk jetojnë bashkë.

Mgazina.al, merr vesh nga burime të sigurta dhe të afërta me çiftin se tashmë ata janë ndarë.

Gjithnjë sipas këtyre burimeve, merret vesh se Nora ka marr një banesë me qira ne lagjen “Dragodan” në Prishtinë dhe është duke banuar atje së bashku me vajzën e saj Rennean.

Po ashtu siç merr vesh Magazina.al, komshitë e rinjë e kanë parë Norën duke bartur valigjet me gjërat e saj nga vetura për t’i vendosur në banesen e re.

Edhe më të besueshme ndarjen e tyre e bënë pasi Nora nuk kishte uruar për ditëlindjen bashkëshortin e saj Robertin para disa dite në Instagram siç ndodhë zakonisht, ndërsa për festën e “Shën Valentinit” Nora kishte publikuar një fotografi me një dhuratë të cilën nuk e kishte marrur nga Roberti, por nga një kompani e cila merret me organizime të eventëve. Por Roberti para katër ditësh ka publikuar një fotografi të Norës të cilën e mban edhe në profilin e tij në Instagram. Megjithate ata nuk janë parë që një kohë të kenë ndarë momente së bashku përmes fotografive.

Çifti ishin martuar në vitin 2014, pas në lidhje të gjatë, ndërsa u bënë prindër të vajzës Rennea.

Magazina.al nuk ka arritur të marr ndonjë koment nga Nora apo Roberti lidhur me këtë çështje. /Magazina.al/Tupani.
image

 
Leave a comment

Posted by on February 15, 2016 in News

 

Tags: , ,