RSS

Belinda nga Deçani çmendi jurinë dhe publikun e “The Voice of Belgium” [video]

02 Feb

image

Gara e talenteve të muzikës “The Voice” ka nxjerrë gjithmonë talente shqiptarë nëpër botë.

E fundit është Belinda Iberhysaj nga Deçani i Kosovës, që garon në shtetin e Belgjikës. Belinda ka pasur një paraqitje mbresëlënëse duke i bindur të gjithë trajnerët që të ktheheshin qysh në katër sekondat e parë të këngës, transmeton Koha.net.

Kënga “Ho Hey” e kënduar nga Iberhysaj bëri që publiku të qante duke e përjetuar këngën, e që në fund qau edhe vet Belinda.

Të gjithë trajnerët u mblodhën rreth saj dhe e përkrahën fuqishëm. Në fund pas shumë debateve mes trajnerëve se kush do ta merrte ajo mori këngëtaren e njohur amerikane që jeton në Belgjikë, Beverly Jo Scott.
http://www.rtbf.be/embed/v?id=2079864

 
Leave a comment

Posted by on February 2, 2016 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: