RSS

Ardian Bujupi dhe Dj Dalool – “Na jena Njo” me klip sot

29 Apr

ardian bujupi dhe dalool na jena njo
Ashtu siç është paralajmëruar (disa ditë me countdown), sonte në ora 18 do të publikohet,kënga më e re “Na jena Njo” nga Ardian Bujupi dhe Dj Dalool e vlerësuar edhe si kenga e parë në stilin tropical,si hit i verës 2016.

Dalool dhe Ardian Bujupi vin me Hitin e parë Tropical House në shqip (E dëgjova për ju) "…gjatë muajve të nxehtë,do të jeni të shoqëruar me këtë këngë ,diçka që do tju qetësoj,diçka që do tju plotsoj,diçka që nuk ndahet,…,”Na jena Njo” Trendi më i popullarizuar në botë në këto dy vitet e fundit ishte dhe mbetet edhe me tutje Tropical House.Në vitin 2014 u paraqit remixi i këngës Waves nga Robin Schulz,këngë që arriti në maje të të gjitha top listave,duke u shëndrruar edhe stili,qe u quajt fillimisht Deep House si termi më i kërkuar në Google.Që nga atëher e deri më sot,ka pasur shumë këngë hite,remixe,ripërpunime që kanë dominuar në Top Listat Boterore.Risi në botë me paraqitjen e ketij stili,ishte edhe fakti,se nuk ishte më rëndësi interpretuesi por kënga,emra e emra të rinj dolen në skenë,duke arritur suksesin më të madh edhe për shtetet e tyre siç ishte Lost Frequencies si artisti parë nga Belgjika që ka arritur në maje të TOP 40 të Britanisë.Ky stil evolvoj dhe në kohë u quajt Melodic,dhe se fundmi edhe Tropical me emra të etabluar ,të kërkuar edhe nga emrat më të njohur të skenes botërore siç është Kygo nga Norvegjia i cili është lutur nga Chris Martin(Coldplay) ta remiksoj këngën e tyre "Midnight". Fundi i vitit 2015 Viti 2016 solli si risi ripërpunimin e këngëve të vjetra,këngë që arriten sukses më të madh se sa vet origjinali.Këtë sukses e arriti Jonas Blue me këngën e Tracy Chapman “ Fast Car”,numër 2 në TOP 40 e Britanisë,ndërsa origjinali në poziten numer 5 në vitin 1988,kjo këngë vazhdon të jetë edhe sot një nga TOP këngët me të shitura në shumë shtete të botes. Histori e shkurt apo e gjatë per stilin e muzikes që ishte dhe është trend në botë! Ku janë Shqiptaret në këto vite? A ishin në trend me botën? A e kishin ndonjë këngë në stilin që e degjojn të gjithë  në botë? Në këto e shumë pyetje të tjera e kemi vetëm një përgjigje, me dy shkronja- JO! (Vazhdon në koments) #ardianbujupi #dalool #najenanjo #qetsoj #relaksoj #hiti #tropical #house #seshpejti #vlersimi #perju

A post shared by Dukagjin Binakaj (@dukagjinbinakaj) on

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 29, 2016 in News

 

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: