RSS

Author Archives: Tupani

Dua Lipa “Homesick” (featuring Chris Martin) [Song Premiere]


17951581_1469168149791514_7333760324726845329_nhttps://dnj.to/embed-2/?postid=162501&type=singlePost

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 25, 2017 in News

 

PËR REGJISTRIMIN DHE OFRIMIN E SHËRBIMEVE PËR TË PAPUNËT


PËR REGJISTRIMIN DHE EVIDENCËN E TË PAPUNËSUARVE DHE PUNËKËRKUESVE

Regjistrimi dhe evidenca e të papunësuarve dhe punëkërkueseve, bëhet në Zyrat e Punësimit të menaxhuara nga Ministria , JO ne shtepit e juaja.
Të papunësuarit dhe punëkërkuesit duhet të lajmërohen për regjistrim dhe evidencë në Zyrat e Punësimit sipas vendbanimit të tyre.
Për regjistrim dhe evidentim në Zyrat e Punësimit, të papunësuarit dhe punëkërkuesit duhet të lajmërohen personalisht
I papunësuari obligohet të paraqitet në Zyrat e Punësimit, rregullisht çdo tre (3 ) muaj dhe në çdo thirrje të Zyrave të Punësimit,
I papunësuari dhe punëkërkuesi fshihet nga evidenca e të papunëve në Zyrat të Punësimit, nëse: nuk paraqitet në Zyrën e Punësimit, së paku dy herë në vit.
LEXO:https://gzk.rks-gov.net/ActDocumentDetail.aspx?ActID=1274311052481_883935508314784_6810899078596905212_n

 
Leave a comment

Posted by on January 28, 2017 in News

 

New Single :Era Istrefi ”Home With You” (Vjen se shpejti)


Debutimi i  parashikuar ndërkombëtar nga këngëtaria-kompozitoria Era Istrefi pritet që do të dalë diku në vitin e ardhshëm me anë të Records Ultra dhe Sony Music Entertainment.
Albumit i paraprin super hiti  globale  “bonbon”, të lëshuar më 31 dhjetor 2015. Në vitin 2016, këngëtarja ka lëshuar versionin anglisht dhe ka qenë duke punuar në studio, Ajo se fundi ka regjistruar nje kenge te titulluar  ”Home With You” Kenga  është përshkruar si një nga më të mirat që ajo  ka bërë deri më tani, e cila nuk eshte bere e ditur ende data lansimit /Tupani/hk

era-istrefi-2016

 
Leave a comment

Posted by on December 25, 2016 in News

 

Tags: ,

Evanescene, Duke punuar në studio!


Albumi i katërt ne studio nga Rock  grupi American Evanescene në fund është një fakt dhe pritet që do të dalë  ne  vitin e ardhshëm 2017

Gjatë një intervistë të fundit  vokalistja  Amy ka konfirmuar se ajo është duke shkruar këngë për këtë projekt maxresdefault

 
Leave a comment

Posted by on December 14, 2016 in News

 

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut


Dita e të Drejtave të Njeriut 10 dhjetor.
Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut (UDHR) është një dokument moment historik në historinë e të drejtave të njeriut. Hartuar nga përfaqësuesit me prejardhje të ndryshme ligjore dhe kulturore nga të gjitha rajonet e botës, Deklarata u shpall nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara në Paris më 10 dhjetor 1948

Këtë vit, Dita e të Drejtave të Njeriut u bën thirrje të gjithë të ngrihen për të drejtat
Ne duhet të riafirmojmë njerëzimin tonë të përbashkët. Kudo që jemi, ne mund të bëjë një ndryshim të vërtetë. Në rrugë, në shkollë, në punë, në transportin publik; në dhomën e fshehtë, në mediat sociale.
Koha për këtë është tani. dhe fillon me secilin prej nesh.
ASAMBLEJA E PERGJITHSHME shpall Këtë DEKLARATE TE PERGJITHSHME E TË DREJTAVE TË NJERIUT si ideal të përgjithshëm të arrijnë të gjithë popujt dhe të gjitha kombet, në mënyrë që çdo njeri dhe çdo organizëm shoqëror, duke pasur gjithmonë këtë Deklaratë në mendje, të përpiqet që me anë të mësimit dhe arsimi për të nxitur respektimin e këtyre të drejtave dhe lirive
LEXO:http://www.ohchr.org/EN/UDHR/Documents/UDHR_Translations/aln.pdfhuman-rights-banner

 
Leave a comment

Posted by on December 10, 2016 in News

 

VEVO njofton Top 10 Videot më të shikuarat të vitit 2016


VEVO ka njoftuar Top 10 Videot më të shikuarat të vitit 2016   Justin Bieber me ‘Sorry’, udheheq listen me videot me te shikuara te vitit, Ai grumbulloi afro 2 ,miliard  shikime , ne numrin #2 Adele  me -Hello – 1,255,754,358

Top 10 Videot më të shikuarat të vitit 2016 telechargement

Vevo’s worldwide most-viewed videos of 2016:
Justin Bieber – Sorry (PURPOSE : The Movement) – 1,824,823,909
Adele – Hello – 1,255,754,358
Fifth Harmony – Work from Home – 1,173,014,751
Calvin Harris – This Is What You Came For (Official Video) – 1,008,115,358
Justin Bieber – What Do You Mean? – 1,002,151,667
Justin Bieber – Love Yourself (PURPOSE : The Movement) – 966,846,883
Drake – Hotline Bling – 899,014,469
Mark Ronson – Uptown Funk – 825,589,463
Rihanna – Work (Explicit) – 800,984,121
The Chainsmokers – Closer (Lyric) – 776,806,154

 
Leave a comment

Posted by on December 8, 2016 in News

 

Grammys 2017: Lista e plotë Nominimet


telechargement
 
Beyonce me nëntë nominime këtë vit, Rihanna, Kanye West dhe Drake me nga tetë secil! 2017 Grammys të dielën (12 shkurt)
 
Album of the Year
 
Adele – 25
Beyoncé – Lemonade
Drake – Views
Justin Bieber – Purpose
Sturgill Simpson – A Sailor’s Guide to Earth
 
Record of the Year
 
Adele – Hello
Beyonce – Formation
Rihanna – Work
Twenty-One Pilots – Stressed Out
Lukas Graham – 7 years
 
Song of the Year
 
Beyoncé – Formation
Adele – Hello
Mike Posner – I Took a Pill in Ibiza
Justin Bieber – Love Yourself
Lukas Graham – 7 Years
 
Best New Artist
 
Anderson .Paak
Chance the Rapper
Maren Morris
The Chainsmokers
Kelsea Ballerini
 
Pop
 
Best Pop Solo Performance
 
Adele – Hello
Beyoncé – Hold Up
Justin Bieber – Love Yourself
Kelly Clarkson – Piece by Piece (“Idol” Version)
Ariana Grande – Dangerous Woman
 
Best Pop Duo/Group Performance
 
The Chainsmokers – Closer [ft. Halsey]
Lukas Graham – 7 Years
Rihanna – Work [ft. Drake]
Sia – Cheap Thrills [ft. Sean Paul]
Twenty One Pilots – Stressed Out
 
Best Pop Vocal Album
 
Adele – 25
Justin Bieber – Purpose
Ariana Grande – Dangerous Woman
Demi Lovato – Confident
Sia – This Is Acting
 
Best Traditional Pop Vocal Album
 
Andrea Bocelli – Cinema
Bob Dylan – Fallen Angels
Josh Groben – Stages Live
Willie Nelson – Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin
Barbra Streisand – Encore: Movie Partners Sing Broadway
 
Rap
 
Best Rap Performance
 
Chance the Rapper – No Problem [ft. 2 Chainz and Lil Wayne]
Desiigner – Panda
Drake – Pop Style [ft. The Throne]
Fat Joe / Remy Ma – All the Way Up [ft. French Montana and Infrared]
Schoolboy Q – That Part [ft. Kanye West]
 
Best Rap/Sung Collaboration
 
Beyoncé – Freedom [ft. Kendrick Lamar]
Drake – Hotline Bling
D.R.A.M. – Broccoli [ft. Lil Yachty]
Kanye West – Ultralight Beam [ft. Chance the Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin and The-Dream]
Kanye West – Famous [ft. Rihanna]
 
Best Rap Song
 
Fat Joe / Remy Ma – All the Way Up [ft. French Montana and Infrared]
Kanye West – Famous [ft. Rihanna]
Drake – Hotline Bling
Chance the Rapper – No Problem [ft. 2 Chainz and Lil Wayne]
Kanye West – Ultralight Beam [ft. Chance the Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin and The-Dream]
 
Best Rap Album
 
Chance the Rapper – Coloring Book
De La Soul – and the Anonymous Nobody…
DJ Khaled – Major Key
Drake – Views
Schoolboy Q – Blank Face LP
Kanye West – The Life of Pablo
 
Alternative
 
Best Alternative Music Album
 
Bon Iver – 22, A Million
David Bowie – Blackstar
PJ Harvey – The Hope Six Demolition Project
Iggy Pop – Post Pop Depression
Radiohead – A Moon Shaped Pool
 
R&B
 
Best R&B Performance
 
BJ the Chicago Kid – Turnin’ Me Up
Ro James – Permission
Musiq Soulchild – I Do
Rihanna – Needed Me
Solange – Cranes in the Sky
 
Best Traditional R&B Performance
 
William Bell – The Three of Me
BJ The Chicago Kid – Woman’s World
Fantasia – Sleeping with the One I Love
Lalah Hathaway – Angel
Jill Scott – Can’t Wait
 
Best R&B Song
 
PartyNextDoor feat. Drake – Come See Me
Bryson Tiller – Exchange
Rihanna – Kiss It Better
Maxwell – Lake By the Ocean
Tory Lanez – Luv
 
Best Urban Contemporary Album
 
Beyoncé – Lemonade
Gallant – Ology
KING – We Are King
Anderson .Paak – Malibu
Rihanna – Anti
 
Best R&B Album
 
BJ The Chicago Kid – In My Mind
Lalah Hathaway – Lalah Hathaway Live
Terrace Martin – Velvet Portraits
Mint Condition – Healing Season
Mya – Smoove Jones
 
Dance
 
Best Dance Recording
 
Bob Moses – Tearing Me Up
The Chainsmokers feat. Daya – Don’t Let Me Down
Flume feat. Kai – Never Be Like You
Riton feat. Kah-Lo – Rinse & Repeat
Sofi Tukker – Drinkee
 
Best Dance/Electronic Album
 
Flume – Skin
Jean-Michel Jarre – Electronica 1: The Time Machine
Tycho – Epoch
Underworld – Barbara Barbara, We Face A Shining Future
Louie Vega – Louie Vega Starring…XXVIII
 
Comedy
 
Best Comedy Album
 
David Cross – …America…Great…
Margaret Cho – American Myth
Tig Notaro – Boyish Girl Interrupted
Amy Schumer – Live at the Apollo
Patton Oswalt – Talking for Clapping
 
Remix
 
Best Remixed Recording
 
Soul Pacific – Cali Coast (Psionics Remix)
The Silver Lake Chorus – Heavy Star Movin’ (staRo Remix)
Paul McCartney & Wings – Nineteen Hundred Eighty-Five (Timo Maas & James Teej Remix)
Ry X – Only (Kaskade x Lipless Remix)
Bob Moses – Tearing Me Up (RAC Remix)
The Chemical Brothers – Wide Open (Joe Goddard Remix)
 
Packaging
 
Best Recording Package
 
Ciarra Pardo & Robyn Fenty – Rihanna – Anti
Jonathan Barnbrook – David Bowie – Blackstar
Andrew Savage – Parquet Courts – Human Performance
Sarah Dodds & Shauna Dodds – Reckless Kelly – Sunset Motel
Eric Timothy Carlson – Bon Iver – 22, A Million
 
Best Boxed or Special Limited Edition Package
 
Gérard Lo Monaco – Edith Piaf – Edith Piaf 1915-2015
Jonathan Dagan & Mathias Høst Normark – J. Views – 401 Days
Matt Taylor – Trey Anastasio – Paper Wheels (Deluxe Limited Edition)
Simon Earith & James Musgrave – Paul McCartney – Tug Of War (Deluxe Edition)
 
Producer
 
Producer of the Year, Non-Classical
 
Benny Blanco
Greg Kurstin
Max Martin
Nineteen85
Ricky Reed
 
Music Video/Film
 
Best Music Video
 
Beyoncé – Formation
Leon Bridges – River
Coldplay – Up & Up
Jamie xx – Gosh
OK Go – Upside Down & Inside Out
 
Best Music Film
 
Steve Aoki – I’ll Sleep When I’m Dead
The Beatles – The Beatles: Eight Days a Week The Touring Years
Beyoncé – Lemonade
Yo-Yo Ma & the Silk Road Ensemble – The Music of Strangers
Various Artists – American Saturday Night: Live from the Grand Ole Opry
 
Leave a comment

Posted by on December 6, 2016 in News