RSS

Category Archives: Adele

Rita: Albumi im argëtues, për vuajtje le të këndojë Adele!


Rita Ora po e përgatitë albumin e saj debutues. Pas tri vjetësh të gjata pune të lodhshme, 21 vjeçarja nga Kosova, e cila nënshkroi kontratë me labelin e Jay-Z, “Roc Nation”, ka bërë të ditur për fansat e saj se albumi i saj i parë do të publikohet në shtator.

Ora, e cila prodhoi hitet e saja “R.I.P” dhe “How We Do”, thotë se albumi i saj debutues do të jetë “argëtues”.

“Më janë dashur tri vjet që ta bëjë këtë album”, thotë Ora për “Big Morning Buzz”. “Do të jetë një album argëtues. Desha të bëja një album argëtues, pasi që nuk po kaloja ndonjë fazë të ‘zemërthyerjes’, andaj vendosa të mos shkruaja asnjë këngë… Për momentin, do t’ia lë Adeles këtë punë (t’i këndojë zemrës së thyer)”, ka thënë Rita

Rita ka thënë se albumi i saj debutues do të quhet “Ora”. Ajo mendon se “Ora” është titulli më i përkryer për debutimin e saj, por jo vetëm pse e ka mbiemrin të tillë, dhe tani sqaron kuptimin e mbiemrit të saj në gjuhën shqipe.

“‘Ora’ është mbiemri im, por në vendin tim, Kosovë, kjo nënkupton ‘kohën’, dhe mua më është dashur shumë kohë që ta publikoj këtë album”, thotë ajo.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 25, 2012 in Adele

 

Tags: , ,

Pishman që iu drejtua Adele-s


Ylli filmik britanik, Robert Pattinson e pranoi që muaj më parë ishte futur në një “debat pa lidhje” me Adele-n të cilën e takoi gjatë dhënies së çmimeve “Grammy”, dhe me këtë rast ai kishte vendosur t’i jepte disa këshilla.

“Një ditë pas kësaj ngjarje i kam rënë pishman që iu drejtova asaj. Më mirë ishte të mos kisha thënë gjë. Vetëm desha t’i jepja një këshillë të vogël dhe i thashë se është në gjendje t’i arrijë të gjitha synimet e saja. M’u përgjigj: ‘Po, a ende nuk e ke kuptuar që unë jam njëra nga këngëtaret më të shitura të të gjitha kohëve?’. Kemi debatuar pak, por nuk ishte diçka jashtëmase e tmerrshme”, tha aktori 26-vjeçar.

Pattinson më vonë edhe vetë e kuptoi se në këtë bisedë doli një “budalla i vërtetë”.

 
Leave a comment

Posted by on June 25, 2012 in Adele

 

Tags: ,

Më i famshëm në botë është…


Nuk është as ndonjë president,nuk është as një ndër personat më të pasur të botës,mirpo,definitivisht,është senzacioni,fenomeni,revolucioni i shekullit 21.
Për vetëm 4 vite në skenë,ajo ka aritur atë që askush më herët nuk e ka aritur.
Ky fenomen ka vetëm nje emër…LADY GAGA.
Krijuesja e hitit  ‘Marry The Night’ mundi  Justin Bieber dhe Rihanna për titullin,bazuar në të dhënat e grumbulluara nga Top 11 faqet e rrjeteve sociale,përfshirë Facebook,Twitter dhe YouTube,ka llogaritur Starcount.com

Webfaqja, e hapur zyrtarisht me 31 Maj,është platforma e parë dhe më e madhe globale në botën digjitale,për listat sociale argëtuese,dhe është në gjendje të masë me saktësi sjelljen e afro 1.5 miliard njerëzve në të gjithë rruzullin tokësorë.

Facebook është emëruar rrjeti social më i popullarizuar,duke u rradhitur një vend më lartë se You Tube,në vendin e shtatë,në listën e të gjitha gjërave më të diskutuara në internet.

Justin Bieber in 'Boyfriend' video
Mark Zuckerberg

FC Barcelona  e 15-ta,është ekipi më i preferuar i futbollit,ndërsa The Simpsons është programi televiziv më i pëlqyer ,duke zënë vendin e 19-të.

Rihanna poses for Esquire

Hermione, Harry and Ron on 'Harry Potter And The Deathly Hallows Part 2' poster

Ndërsa Harry Potter,kryeson të njëjtën listë mirpo vetëm për Mbreterinë e Bashkuar,duke u përcjellë nga Adele,Coldplay,Manchester United, dhe David Beckham.

Top 10-shja e më të popullarizuarit e botës:

1. Lady Gaga
2. Justin Bieber
3. Rihanna
4. Eminem
5. Shakira
6. Katy Perry
7. Facebook
8. YouTube
9. Cristiano Ronaldo
10. Michael Jackson

 

Madonna do të bashkëpunojë me Adele


24.04.2012 16:18
Kengetarja e famshme Madonna ka rrefyer se deshiron te njihet me Adelen.

Ajo tha se e adhuron dhe ka dashur te kendoje per finalen e SuperBowl, por Adele atehere ka qene pas operacionit duke u sheruar.

Madonna tha se ky bashkepunim mund te behet kete vere kur qe te dyja do te kendojne ne parkun londinez te Hyde. Madje Madonna shpesh here eshte pergjigjur kunder kritikave qe I jane bere Adeles.

 
Leave a comment

Posted by on April 25, 2012 in Adele

 

Adele: Do ndërpres karrierën muzikore për 5 vite


Menjëherë pas suksesit të pakontestueshëm në Grammy Awards, Adele zbulon se ka planifikuar të bëjë një shkëputje pesë vjeçare në karrierën e saj muzikore për të ju përkushtuar romancës së saj.
Duket se fituesja e gjashtë çmimeve Grammy e sheh të panevojshme vënien e karrierës në plan të parë dhe jetës personale në plan të dytë. Adele ka pohuar se puna e saj ka ndikuar shumë shumë romanca të dështojnë dhe se tanimë ajo do ti përkushtohet të dashurit të fundit Simon Konecki.

“Po, do të zhdukem për katër apo pesë vite. Nëse unë vazhdoj të punoj, marrëdhënia ime do të dështojë sërish. Ndaj tani do duhet të kem kohë të shkruaj një këngë të bukur. Këngën e të qenit e dashuruar dhe e gëzuar. Dhe tani nuk e di çfarë do bëj, të martohem, të kem fëmijë”, tha ajo.

 
Leave a comment

Posted by on February 14, 2012 in Adele

 

Tags:

Jessie J dëshiron duet me Adele


Pop ylli, Jessie J, është duke synuar një duet të pastër britanik me Adelen, bëri të ditur këngëtarja me anë të profilit të saj në Twitter.

Krijuesja e hitit “Nobody’s Perfect” që ëshë shndërruar në një sensacion ashtu sikurse Adele, ka pyetur këtë të fundit në Twitter nëse do të dëshironte të bënte një duet.

“Unë po e shoh si shpesh emrin e Adeles. Unë do të doja të punoj me të. Si mendon Adele?”, theksoi Jessie J në profilin e saj në rrjetin social.

 
Leave a comment

Posted by on February 11, 2012 in Adele

 

Kenget qe kaluan me se shumti jave ne Toplistat boterore.


 

Ja edhe lista e plote e te gjitha kengeve qe kaluan me se shumti jave ne Top Lista ne mbare rruzullin tokesore.
Ksaj liste i prin “Poker Face” nga mbreteresha e re e popit, Lady Gaga e cila prin me nje numer marramendes  te javeve te kaluara ne top listat,plote 989 jave. Ja edhe lista e plote:

1. Poker Face – 989
2. Rolling in the Deep – 902
3. Sexy Bitch – 819
4. Waka Waka – 776
5. Just Dance – 754
6. Empire State of Mind – 745
7. Bad Romance – 741
8. Hot N Cold – 706
9. Tik Tok – 684
10. Bleeding Love – 679
Just the Way You Are – 675
Halo – 667
Love the Way You Lie – 667
Only Girl (In the World) – 646
On the Floor – 643
Umbrella – 634
Don’t Stop the Music – 623
Give Me Everything – 622
Grenade – 613
I Kissed a Girl – 611
When Love Takes Over – 610
Stereo Love – 600
Someone Like You – 595
Disturbia – 582
Dynamite – 574
Telephone – 541
No One – 540
California Gurls – 540
4 Minutes – 539
So What – 539
Firework – 538
Fireflies – 533
Memories – 530
Alejandro – 528
Set Fire to the Rain – 526
Big Girls Don’t Cry – 525
I Know You Want Me (Calle Ocho) – 510
If I Were a Boy – 506
Hung Up – 503
Right Round – 503
DJ Got Us Fallin’ In Love – 503
S&M – 499
Price Tag – 494
Low – 488
Paparazzi – 487
Hip’s Don’t Lie – 484
Break Your Heart – 484
The Lazy Song – 475
Born this Way – 467
American Boy – 448
Whatcha Say – 436
Better in Time – 436
No Air – 430
Sweet Dreams – 430
Womanizer – 429
Rude Boy – 421
The Sweet Escape – 420
Who’s That Chick? – 416
Love Story – 415
Russian Roulette – 415
Single Ladies (Put a Ring on It) – 407
In Da Club – 407
Down – 406
Where Them Girls At? – 406
Gettin’ Over You – 401

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo&ob=av3n

 

Tags: , , , , , ,