RSS

Category Archives: Beyonce

E veshi Beyonce, shitet për 30.000 dollarë


21.01.2013 11:06
Nëse keni 30.000 dollarë të lëna mënjanë, një dasmë të planifikuar dhe një simpati për Beyonce-n dhe stilin e saj, atëherë ju mund ta bëni të juajin fustanin e bardhë që ajo pati të veshur në klipin e këngës “Best thing I never had”.

Ndoshta mund të duket shumë marramendëse por është e punuar nga dizajnerë të famshëm dhe e veshur nga mbretëresha e muzikës pop.

Fustani është i punuar nga gurët Swarovski dhe kristale të ndryshme. Ka ngjyrë kremë dhe përshtatet me dasmat tradicionale.

Besohet se edhe fustani që ajo ka pasur veshur gjatë dasmës së saj të vërtetë me Jay-Z ishte i thjesht dhe pak a shumë ngjasonte nga ngjyra me këtë të klipit. Ajo asnjëherë nuk ka publikuar foto të dasmës së saj por të gjitha do të dalin bashkë me dokumentarin që ajo është duke e punuar në lidhje me jetën e saj.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 21, 2013 in Beyonce

 

Tags: , , , , , ,

Lady Gaga,Beyonce e Azealia Banks në Mega Hitin e vitit 2013?


2675089-lady-gaga-beyonce-ratchet-617-409

A jeni gatin per Hitin me te madh te ketij viti? Nese gjithcka realizohet ashtu si carkullojne thashethemet atehere behuni gati per te paprituren.Pasi Beyonce ka postuar dy fotografi te saja me vathe me fjalen “Ratchet” thashethemet per singlin e saj te ri filluan te merrnin dhene. Me 30 Dhjetor Beyonce ka postuar keto foto,qe nese shikon nga afer ,shihet sikur te jete ne sheshxhirim te nje videoklipi te ardhshem pasi ne te majt shihet nje kamere.A do te jete “Ratched” singli paralajmerues i albumit te peste te Beyonce’s ,apo edhe me mire, nje bashkpunim mes Beyonce Lady Gaga e Azaelia Banks?

Gaga,e cila shkelqeu me vathin e saj te njejte me mbishkrimin “Ratchet” ne nje foto ne Instagram ne Nentor,ka zbuluar ne Tetor me ane te nje chati se ka perfunduar nje bashkpunim me Azaelia Banks. Ose kjo kenge,ose kenga tjeter “Tea” do te jete singli i pare i albumit te saj te katert “ARTPOP” ,te cilen Gaga e ka diskutuar shume me fansat e saj ne rrjetin social LittleMonsters.com

Banks,ka folur per Brazil Mix Tv ne Shtator duke thene “Une kam bashkpunuar me Gagan ,por kam punuar me te nga larg.Ne punuam nepermjet email-ave dhe internetit.Kemi nje kenge qe titullohen “Red Flame” dhe nje tjeter qe quhet “Ratched” por nuk e di se cka do te beje ajo me te.Ajo do ta publikoje kte kenge kur te deshiron”.

Ne Tetor,Gaga u tha fansave se vazhdimi i videoklipit “Telephone” do te xhirohet kete vite.Pyetja eshte kjo, a do te jete ne albumin e Gaga’s apo Beyonce’s?

Nese po,kjo do te ishte hera e trete qe Lady Gaga e Beyonce do te bashkepunojne njera me tjetren. Zonjat bashkpunuan ne albumin e Gagas “The Fame Monster” (2009) per kengen “Telephone” , dhe per albumin e Beyonces ” I Am… Sasha Fierce” ne kengen “Video Phone” extended version.
Vlen te ceket se Gaga eshte njera nder miket me te mira te Beyonces.

2675089-lady-gaga-beyonce-ratchet-617-409

 
Leave a comment

Posted by on January 4, 2013 in Beyonce, Fashion, Lady Gaga, Lajme, News, Show Bizz, Video

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Lady Gaga më e fuqishme se Mbretëresha Elizabeth.


Gaga is placed higher than The Queen in magazine's findings

LADY Gaga eshte zyrtarishte me e fuqishme se Mbreteresha,rezultatet e reja tregojne.

Krijuesja e hitit Edge Of Glory ze vend me te larte se monarkja britaneze ne ‘biblen’ e biznesit ,revistes Forbes ,ne listen e femrave me te fuqishme ne bote.

Gaga – emri i se ciles eshte  Stefani Germanotta – ka shenuar sukses te madhe ne listen e 100 femrave me te fuqishme duke arritur ne poziten 14,ndersa Mbretersha arriti vetem ne poziten 26.

26 vjeqarja Lady Gaga eshte femra me e re ne kete liste,ndersa Mbreteresha Elizabete eshte me e vjetra me 86 vjet.

Britanikja tjeter e vetme e paraqitur ne kete liste eshte autoraj e Harry Potter, J.K. Rowling, 47,ne vendin 78.

J.K. Rowling

Brit … J.K. Rowling ne vendin e 78

Kengetarja e Crazy In Love, Beyonce gjithashtu paraqitet ne kete liste ne vendin 32, 6 vende para  Jennifer Lopez.

Beyonce

Super star … Beyonce

Ylli i Hollywood-it Angelina Jolie, 37  vjeqe, u rradhit e  37-ta ndersa kengetarja  Shakira e 40-ta.

Angelina Jolie

Ne liste edhe … Angelina Jolie

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Sekretarja amerikane e shtetit  Hillary Clinton jane femra me te fuqishme ne bote duke u pozicionuar ne vendin e pare dhe te dytin.

Lista perfshin femrat ne politike,biznes,media,kulture e organizata jofitimprurese.

Kjo renditje eshte percaktuar duke llogaritur pasurine,mbulimin e medias,dhe ndikimin e pergjithshem te seciles.

Nuk eshte hera e pare qe Lady Gaga ka bitonuar fuqine e saj – mbreteresha e re e popit eshte gjithashtu mbreteresha e rrjetit social Twitter  me gati 29 milion percjelles,si dhe 2 vite te fundit eshte shpallur personi i famshem me humanitar ne bote,si dhe pritet te jete edhe kete vit si me humanitarja pas hapjes se fondacionit te saj bamires “Born This Way”.

 
 

Tags: , , , , , , ,

E ashpër me stafin


 

Beyonce ka filluar intenzivisht punën për albumin e saj më të ri. Ajo është vazhdimisht duke incizuar në një studio në New York së bashku me Kanye West dhe me producentin Hit Boy.

Këngtarja ka bërë gati të gjitha masat që gjithçka të jetë e përkryer.

Një burim tha “Ajo ka angazhuar shumë nga pjesëtarët e saj të sigurimit në mënyrë që askush të mos afrohet, dhe të mos e ketë askush mundësinë të dëgjojë se çfarë po ndodh brenda në atë studio.

Ajo gjithashtu po tregohet shumë strikte edhe me punën. për 14 orë ska lejuar askënd të largohet nga aty, derisa e ka vlerësuar punimin si të shkëlqyer”./tupani

 
Leave a comment

Posted by on August 6, 2012 in Beyonce

 

Beyonce me beben për herë të parë në publik


 
Pavarësisht të gjithë impenjimeve të ngjeshura që një këngëtare e suksesshme se Beyonce ka, 31-vjeçares nuk i mungon koha për të bërë nënën.

Këngëtarja e “Singles Lady”-s u shfaq në publik me vajzën e saj Blue Ivy Carter, gjatë një dreke në Nju Jork, transmeton TCH.

Kjo ishte hera e parë që e posalindura shikohej përkrah nënës së saj që kur disa fotot të saj u publikuan disa orë pasi doli në jetë.

Beyonce u shfaq në restorant e veshur në mënyrë rastësore, me pantallona lëkure, syze dielli dhe çizme, ndërsa kishte vendosur në kokë një kapuç të zi për të mbajtur veten ngrohtë.

Nga ana e saj, Ivy Blue ishte e mbështjellë në një mantel të zi, nga i cili pothuajse nuk dukej fare.

 
Leave a comment

Posted by on February 26, 2012 in Beyonce

 

Paraja te paraja: Beyonces, 100 milionë në vit


 

Producenti amerikan i X-Factor, Simon Cowell nuk kursen para për ta sjellë për anëtare të jurisë këngëtaren amerikane Beyonce!, transmeton Koha.

Tabloidet britanike transmetojnë se Cowell i ka ofruar këngëtares madje 500 milionë dollarë për kontratë 5-vjeçare, sepse atë e sheh si shans për ta tejkaluar shown rival “American Idol”.

Krahas bashkëshortes së reperit J-Z, si anëtare e mundshme e jurisë është përmendur edhe Mariah Carey, por Simon Cowell thuhet të jetë shprehur se më shumë do ta donte Beyoncen në show, sepse është e qartë se cila nga këto dy këngëtare është “copë” më e mirë.

Mirëpo, Beyonce nuk është lajmëruar ende lidhur me këtë. Mbase nuk ka kohë nga obligimet amnore.

 
Leave a comment

Posted by on February 4, 2012 in Beyonce

 

Beyonce zbardh tenin e fytyrës


Nju-Jork, 16.01.2012 13:59
Këngëtarja amerikane, Beyonce Knowles është kthyer në qendër të vëmendjes së mediave pas lindjes.

Tani së fundi është shfaqur një fotografi ku Beyonce  shihet me një parukë platini dhe një vështrim të zbardhur.

Shumë besojnë se Beyonce dëshiron që si i ndjeri Michael Jackson të bëhet e bardhë, pasi që për këtë shkak ajo nga grimeret e saja kohët e fundit po kërkon me ngulm t’ia ndriçojnë fytyrën e saj.

 
Leave a comment

Posted by on January 16, 2012 in Beyonce

 

Tags: