RSS

Category Archives: Britney Spears

Britney, sërish në depresion


02.01.2013 17:45
Britney Spears, është në prag të një ndarje të radhës, raportojnë mediet e huaja e kësaj radhe, nga i fejuari aktual, Jason Trawic.

Këngëtarja, e cila në vitin 2007 u divorcua nga ish burri, Kevin Federline, babai i dy djemve të saj, mund t’i kthehet sërish depresionit në të cilin kaloi pas divorcit me Kevin.

Në vitin 2008, Britney u përballë me një gjendje të rëndë depresioni dhe jeta e saj private u bë cak i diskutimeve, si në medie ashtu edhe në publik.

“Ata u kanë thënë miqve se duan ta përfundojnë lidhjen.Të dy, nuk po ndjejnë dashuri më për njëri tjetrin”, ka zbuluar një burim.

Ndërkaq, këngëtarja duket ti ketë punët keq edhe në profesion. Së fundmi, është thënë se ajo nuk do të jetë më pjesë e panelit të spektaklit muzikor, “X Factor” në Amerikë për shkak që, bosi i këtij spektakli, Simom Cowell ka ardhur në përfundim se ajo është e mërzitshme për këtë format.Tupani

 

 
Leave a comment

Posted by on January 2, 2013 in Britney Spears

 

Tags: , ,

Lady Gaga me e famshme se Twitter-i.


 

  Pa kaluar ende 1 muaj qe nga ajo u be me 18 milion percjelles ne Twitter,Lady Gaga arrin ta befasoje boten me numrin marramendes te percjellesve ne Twitter me 19 milion.Lady Gaga eshte personi i pare ne historin e Twitterit qe arrin kete shifer,dhe qe nga viti 2010 ajo eshte kurorezuar si “Mbreteresha e Twitterit” pasi ka mposhtur Britney Spearsin e cila atebote ishte me me se shumti percjelles.Mirpo,nje lajm edhe me i quditshem ka arritur nga   IBM’s Machine Learning Group,ku udheheqesi i ketij grup hulumtimi Rick Lawrence,ka arritur te zbuloje se numri i percjellesve te rinj per Lady Gagan,rritet me shpejt se sa numri i perdoruesve te rinje ne Twitter.Kjo deshmon qe ajo per momentin eshte njeriu me i famshem ne bote.

Ja edhe TOP 10 i më të përcjellurve në rrjetin shoqëror Twitter

1. Lady GaGa – 19 milion përcjellës
2. Justin Bieber – 17.2m
3. Katy Perry – 14.8m
4. Shakira – 13.8m
5. Kim Kardashian – 13m
6. Britney Spears – 12.9m
7. Rihanna – 13m
8. Barack Obama – 12.4m
9. Taylor Swift – 10.8m
10. Selena Gomez – 10.1 milion përcjellës

 
 

Tags:

Edhe Britney në seriale


 
Këngëtarja e njohur, Britney Spears, ka publikuar në profil e saj në Twitter se “Modern Family” është seria e saj e favorizuar, si dhe ka përmendur faktin se do të merr pjesë në të. Spears me këtë ka kontribuar për një popullaritet më të madh të serisë e cila përndryshe është fituese e shumë çmimeve Emy.

“E di se të gjithë janë shumë të entuziazmuar rreth “Super Boul”, por edhe unë vetë nuk mund ta pres episodin e ri të serisë “Family modern”. Ajo është seria më qesharake e xhiruar ndonjëherë në industrinë e filmit”, ka publikuar Britney në profilin e saj në Twitter.

Shumë shkurt pas kësaj janë paraqitur edhe kërkesa online që Britny të jetë pjesë e ndonjërës prej episodeve. Por, kjo nuk do të jetë paraqitja e parë e këngëtares në ndonjë seri, ajo veçse ka qenë pjesë e “How i met your mother” dhe në serinë “Will and Grace”.

 
Leave a comment

Posted by on February 4, 2012 in Britney Spears

 

Britney Spears,seks ne grup meshkuj e femrash?


Fernando Flores,truproja 31 vjeqar i cili ka punuar me krijuesen e hitit “Oops! I did it again” per 5 muaj ne 2010,ka deklaruar se PopPrincesha ka mare pjese ne seks ne grup,se bashku me femra e meshkuj.

Flores ka shtuar se eshte ne perfundim te botimit te librit te tij,i cili i perkushtohet totalisht jetes se Britney Spears,anes se saj te panjohur per publikun,deshiren seksuale edhe per femrat etj.

Flores tha per The Sun  “Isha ne banjon e saj dhe pash ca fotografi te saja me disa vajza tjera duke e bere.. Ishte shume seksuale.Ajo me tha”Kjo ishte gjate turneut,dhe k***t u bene te nxehta” Une e pyeat qfare do te thote kjo,ajo mu pergjigje se ishte se bashku ne shtrat me vajzat”

Pritet edhe reagimi i Britney Spears-it per kete lajm…

 
Leave a comment

Posted by on January 18, 2012 in Britney Spears

 

Kenget qe kaluan me se shumti jave ne Toplistat boterore.


 

Ja edhe lista e plote e te gjitha kengeve qe kaluan me se shumti jave ne Top Lista ne mbare rruzullin tokesore.
Ksaj liste i prin “Poker Face” nga mbreteresha e re e popit, Lady Gaga e cila prin me nje numer marramendes  te javeve te kaluara ne top listat,plote 989 jave. Ja edhe lista e plote:

1. Poker Face – 989
2. Rolling in the Deep – 902
3. Sexy Bitch – 819
4. Waka Waka – 776
5. Just Dance – 754
6. Empire State of Mind – 745
7. Bad Romance – 741
8. Hot N Cold – 706
9. Tik Tok – 684
10. Bleeding Love – 679
Just the Way You Are – 675
Halo – 667
Love the Way You Lie – 667
Only Girl (In the World) – 646
On the Floor – 643
Umbrella – 634
Don’t Stop the Music – 623
Give Me Everything – 622
Grenade – 613
I Kissed a Girl – 611
When Love Takes Over – 610
Stereo Love – 600
Someone Like You – 595
Disturbia – 582
Dynamite – 574
Telephone – 541
No One – 540
California Gurls – 540
4 Minutes – 539
So What – 539
Firework – 538
Fireflies – 533
Memories – 530
Alejandro – 528
Set Fire to the Rain – 526
Big Girls Don’t Cry – 525
I Know You Want Me (Calle Ocho) – 510
If I Were a Boy – 506
Hung Up – 503
Right Round – 503
DJ Got Us Fallin’ In Love – 503
S&M – 499
Price Tag – 494
Low – 488
Paparazzi – 487
Hip’s Don’t Lie – 484
Break Your Heart – 484
The Lazy Song – 475
Born this Way – 467
American Boy – 448
Whatcha Say – 436
Better in Time – 436
No Air – 430
Sweet Dreams – 430
Womanizer – 429
Rude Boy – 421
The Sweet Escape – 420
Who’s That Chick? – 416
Love Story – 415
Russian Roulette – 415
Single Ladies (Put a Ring on It) – 407
In Da Club – 407
Down – 406
Where Them Girls At? – 406
Gettin’ Over You – 401

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo&ob=av3n

 

Tags: , , , , , ,

Femrat më fitimprurëse në muzikë për vitin 2011


Edhe gjate vitit 2011,ishin femrat ata te cilet kane mbizotruar tregun muzikor ne te gjithe ruzullin tokesore.Disa kane pasur hite me te mira,disa videoklipe me te mira,disa koreografine,mirpo me e rendesishmja per ta eshte se sa kane fituar ata gjate ketij viti.Eh,per kete eshte perkujdesur si gjithmone revista amerikane “Forbes” e cila si cdo vit edhe kete here ka ardhur me listen e femrave me fitimprurese ne muzike per vitin 2011.

Mbase edhe eshte pritur,femra me fitimprurese e ketij viti ne muzike,ashtu si edhe vitin e kaluar eshte… LADY GAGA.

Pop-sensacionja 25 vjeqare,ka mundur femrat tjera duke perfshire Britney Spears,Beyonce,e Katy Perry,te cilet kane lakmuar vendin e pare,mirpo eshte Gaga ajo e cila pozicionohet bindshem e para me 93 milion dollare fitime vetem gjate ketij viti.

Sipas Forbes.com  te ardhurat mbreselenese te Gagas  i ka lene pas te gjitha kengetaret tjera gjate 12 muajve te fundit.Ajo ishte ne gjendje ta kete vendin e pare,fale suksesit te madh te albumit te trete te saj “Born This Way”,turneut te saj te gjere “The Monster Ball Tour” si dhe nje numer i madh i kontratave dhe promocioneve tjera.

Me e fuqishmja ka pasur madje dyfishin e fitimeve qe ka pasur percjellesja e dyte ne kete rang liste, kengetarja e muzikes country Taylor Swift me 45 milion dollare te ardhura.Ylli i “I Kissed A Girl” Katy Perry vjen e treta me 43 milion dollare.

Nena e ardhshme,Beyonce ze vendin e katert,ndersa top peseshen e mbyll Rihanna.

Pavaresishte se ka pasur albumin me te shitur te vitit,albumin “21”,kengetarja britanike  Adele ende nuk mund ta arrije yllin e “Marry The Night”,madje ka zere vendin e nente ne kete liste.

Ja edhe top dhjetshja e femrave me fitimprurese ne muzike per vitin 2011:

1 – Lady Gaga

2 – Taylor Swift

3 – Katy Perry

4 – Beyonce Knowles

5 – Rihanna

6 – Pink

7 – Carrie Underwood

8 – Celine Dion

9 – Adele

10 – Alicia Keys

10 – Britney Spears

 

Tags: , , , , , , ,

Femrat me te klikuara ne internet te 2011-es


Fale Facebook,Twitter dhe rrjeteve tjera sociale,ne jemi ne gjendje ti “pergojojme”  te famshmit tane te preferuar,aq shpejt dhe aq shpesh sa ju bejme like.Keto faqe i sjellin njerzit me fame me afer fansave te tyre,mirpo kush mer me shum cpms (click per minute)?!  Google gjithmone e ka pergjigjen! Jane keto rezultate per 50 Femra me te famshme ne internet per 2011. Eshte nje gare e veshtire ngase secila femer e famshme deshiron te kurorezohet “Mbreteresha e Internetit”

Ja edhe lista e plote:
#50 – Blake Lively 
#49 – Marilyn Monroe 
#48 – Cheryl Cole
#47 – Carrie Underwood
#46 – Kelly Clarkson
#45 – Hillary Clinton
#44 – Scarlett Johansson
#43 – Michelle Obama 
#42 – Natalie Portman
#41 – Nicole Scherzinger
#40 – Penelope Cruz
#39 – Chelsea Handler
#38 – Hilary Duff
#37 – Ciara
#36 – Ke$ha
#35 – Kylie Minogue
#34 – Vanessa Hudgens
#33 – Emma Watson
#32 – Jessica Simpson
#31 – Kristen Stewart
#30 – Jennifer Aniston
#29 – Ashley Tisdale
#28 – Fergie
#27 – Jessica Alba
#26 – Kate Middleton
#25 – Sarah Palin
#24 – Mariah Carey
#23 – Christina Aguilera
#22 – Megan Fox
#21 – Oprah Winfrey
#20 – Angelina Jolie
#19 – Paris Hilton
#18 – Taylor Swift
#17 – Lindsay Lohan
#16 – Avril Lavigne
#15 – Adele
#14 – Selena Gomez
#13 – Beyonce
#12 – Miley Cryrus
#11 – Jennifer Lopez
#10 – Madonna
#9 – Kim Kardashian
#8 – Shakira
#7 – Katy Perry
#6 – Britney Spears
#5 – Nicki Minaj
#4 – Cher
#3 – Rihanna
#2 – Justin Bieber
#1 – Lady Gaga

 

Tags: , , , , , , , ,