RSS

Category Archives: Enrique Iglesias

Kenget qe kaluan me se shumti jave ne Toplistat boterore.


 

Ja edhe lista e plote e te gjitha kengeve qe kaluan me se shumti jave ne Top Lista ne mbare rruzullin tokesore.
Ksaj liste i prin “Poker Face” nga mbreteresha e re e popit, Lady Gaga e cila prin me nje numer marramendes  te javeve te kaluara ne top listat,plote 989 jave. Ja edhe lista e plote:

1. Poker Face – 989
2. Rolling in the Deep – 902
3. Sexy Bitch – 819
4. Waka Waka – 776
5. Just Dance – 754
6. Empire State of Mind – 745
7. Bad Romance – 741
8. Hot N Cold – 706
9. Tik Tok – 684
10. Bleeding Love – 679
Just the Way You Are – 675
Halo – 667
Love the Way You Lie – 667
Only Girl (In the World) – 646
On the Floor – 643
Umbrella – 634
Don’t Stop the Music – 623
Give Me Everything – 622
Grenade – 613
I Kissed a Girl – 611
When Love Takes Over – 610
Stereo Love – 600
Someone Like You – 595
Disturbia – 582
Dynamite – 574
Telephone – 541
No One – 540
California Gurls – 540
4 Minutes – 539
So What – 539
Firework – 538
Fireflies – 533
Memories – 530
Alejandro – 528
Set Fire to the Rain – 526
Big Girls Don’t Cry – 525
I Know You Want Me (Calle Ocho) – 510
If I Were a Boy – 506
Hung Up – 503
Right Round – 503
DJ Got Us Fallin’ In Love – 503
S&M – 499
Price Tag – 494
Low – 488
Paparazzi – 487
Hip’s Don’t Lie – 484
Break Your Heart – 484
The Lazy Song – 475
Born this Way – 467
American Boy – 448
Whatcha Say – 436
Better in Time – 436
No Air – 430
Sweet Dreams – 430
Womanizer – 429
Rude Boy – 421
The Sweet Escape – 420
Who’s That Chick? – 416
Love Story – 415
Russian Roulette – 415
Single Ladies (Put a Ring on It) – 407
In Da Club – 407
Down – 406
Where Them Girls At? – 406
Gettin’ Over You – 401

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo&ob=av3n

Advertisements
 

Tags: , , , , , ,

Enrique Iglesias: Martesa nuk ka rëndësi për mua


Enrique Iglesias është shprehur se kurrë nuk i është dukur e rëndësishme martesa.

“Ka çifte të martuara që nuk janë të lumtur dhe ka çifte që nuk janë të martuar dhe ia kalojnë shumë mirë. Nuk jam kundër martesës, por mendoj se nuk të jep lumturinë”, ka deklaruar këngëtari në një emision televiziv spanjoll.

Kur u pyet nga gazetarja se pse gjatë një koncerti në Rusi e prezantoi Anna Kurnikovën si nusen e tij, Iglesias u përgjigj: “Janë budallallëqe që thuhen në skenë. Pastaj aty ishte edhe gjyshja e Anës dhe i bëra qejfin.”

Gjithsesi, edhe pse nuk i pëlqen martesa, këngëtari do donte të kishte fëmijë.

“Do më pëlqente shumë të isha baba, një baba i mirë”, theksoi Enrique Iglesias.
(tch)

 
Leave a comment

Posted by on September 21, 2011 in Enrique Iglesias

 

Tags: