RSS

Category Archives: Fashion

Motra e Lady Gagas,fanse e flaktë e Rita Orës


Natali Germanotta,është studente e modës në New York,edhe pse është motra e yllit më të madh botëror Lady Gaga ajo kështu prezantohet në faqen e saj në Tumblr ku gjithmonë është e gatshme ti përgjigjet pyetjeve të shumta që mer nga fansat e motrës së saj. Së fundmi ajo ka zbuluar në këtë faqe se është fanse e madhe e Rita Orës,duke thënë se e dëgjon albumin “ORA” gjatë gjithë kohës njofton Tupani.
Tupani ju sjell ekskluzivisht foton ku ajo i përgjigjet kesaj pyetje nga një fans anonim:

111-bmp

Përndryshe Lady Gaga javën e kaluar ka kryer një operacion në belin e saj dhe për momentin është në pushim disa javësh,por pritet të rikthehet me albumin më të pritur të vitit,albumin “ARTPOP” i cili thuhet se do të jetë albumi i shekulli të ri me muzikë të re e të padëgjuar më herët./Tupani

natali3 natali natali2 natali1

 
Leave a comment

Posted by on February 28, 2013 in Fashion, Foto, Lady Gaga

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Lady Gaga,Beyonce e Azealia Banks në Mega Hitin e vitit 2013?


2675089-lady-gaga-beyonce-ratchet-617-409

A jeni gatin per Hitin me te madh te ketij viti? Nese gjithcka realizohet ashtu si carkullojne thashethemet atehere behuni gati per te paprituren.Pasi Beyonce ka postuar dy fotografi te saja me vathe me fjalen “Ratchet” thashethemet per singlin e saj te ri filluan te merrnin dhene. Me 30 Dhjetor Beyonce ka postuar keto foto,qe nese shikon nga afer ,shihet sikur te jete ne sheshxhirim te nje videoklipi te ardhshem pasi ne te majt shihet nje kamere.A do te jete “Ratched” singli paralajmerues i albumit te peste te Beyonce’s ,apo edhe me mire, nje bashkpunim mes Beyonce Lady Gaga e Azaelia Banks?

Gaga,e cila shkelqeu me vathin e saj te njejte me mbishkrimin “Ratchet” ne nje foto ne Instagram ne Nentor,ka zbuluar ne Tetor me ane te nje chati se ka perfunduar nje bashkpunim me Azaelia Banks. Ose kjo kenge,ose kenga tjeter “Tea” do te jete singli i pare i albumit te saj te katert “ARTPOP” ,te cilen Gaga e ka diskutuar shume me fansat e saj ne rrjetin social LittleMonsters.com

Banks,ka folur per Brazil Mix Tv ne Shtator duke thene “Une kam bashkpunuar me Gagan ,por kam punuar me te nga larg.Ne punuam nepermjet email-ave dhe internetit.Kemi nje kenge qe titullohen “Red Flame” dhe nje tjeter qe quhet “Ratched” por nuk e di se cka do te beje ajo me te.Ajo do ta publikoje kte kenge kur te deshiron”.

Ne Tetor,Gaga u tha fansave se vazhdimi i videoklipit “Telephone” do te xhirohet kete vite.Pyetja eshte kjo, a do te jete ne albumin e Gaga’s apo Beyonce’s?

Nese po,kjo do te ishte hera e trete qe Lady Gaga e Beyonce do te bashkepunojne njera me tjetren. Zonjat bashkpunuan ne albumin e Gagas “The Fame Monster” (2009) per kengen “Telephone” , dhe per albumin e Beyonces ” I Am… Sasha Fierce” ne kengen “Video Phone” extended version.
Vlen te ceket se Gaga eshte njera nder miket me te mira te Beyonces.

2675089-lady-gaga-beyonce-ratchet-617-409

 
Leave a comment

Posted by on January 4, 2013 in Beyonce, Fashion, Lady Gaga, Lajme, News, Show Bizz, Video

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Paris Fashion Week


Spring/Summer 2012
by Reuters

 
Leave a comment

Posted by on September 28, 2011 in Fashion

 

Tags:

Milan Fashion Week spring/summer 2012Reuters

 
Leave a comment

Posted by on September 24, 2011 in Fashion, Foto

 

London Fashion Week


This slideshow requires JavaScript.

 
6 Comments

Posted by on September 21, 2011 in Fashion, Foto

 

NY Fashion Week


Java e modes ne New York,Pranvera 2012

 
Leave a comment

Posted by on September 17, 2011 in Fashion, Foto

 

Tags: , ,