RSS

Category Archives: Jennifer Lopez

Lopez zemëron serbët


Pas koncertit të madh që e kishte mbajtur në kryeqytetin e shtetit tonë fqinj, Beograd, këngëtarja e famshme Jennifer Lopez kishte befasuar fansat e këtij shteti pasi nuk e kishte komentuar fare këtë koncert, ndërsa për koncertin e mbajtur një ditë më vonë në Dubai, ajo kishte bërë komente të shumta, duke thënë se atje ia kishte kaluar për mrekulli.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 25, 2012 in Jennifer Lopez

 

Tags: , , , ,

Lady Gaga më e fuqishme se Mbretëresha Elizabeth.


Gaga is placed higher than The Queen in magazine's findings

LADY Gaga eshte zyrtarishte me e fuqishme se Mbreteresha,rezultatet e reja tregojne.

Krijuesja e hitit Edge Of Glory ze vend me te larte se monarkja britaneze ne ‘biblen’ e biznesit ,revistes Forbes ,ne listen e femrave me te fuqishme ne bote.

Gaga – emri i se ciles eshte  Stefani Germanotta – ka shenuar sukses te madhe ne listen e 100 femrave me te fuqishme duke arritur ne poziten 14,ndersa Mbretersha arriti vetem ne poziten 26.

26 vjeqarja Lady Gaga eshte femra me e re ne kete liste,ndersa Mbreteresha Elizabete eshte me e vjetra me 86 vjet.

Britanikja tjeter e vetme e paraqitur ne kete liste eshte autoraj e Harry Potter, J.K. Rowling, 47,ne vendin 78.

J.K. Rowling

Brit … J.K. Rowling ne vendin e 78

Kengetarja e Crazy In Love, Beyonce gjithashtu paraqitet ne kete liste ne vendin 32, 6 vende para  Jennifer Lopez.

Beyonce

Super star … Beyonce

Ylli i Hollywood-it Angelina Jolie, 37  vjeqe, u rradhit e  37-ta ndersa kengetarja  Shakira e 40-ta.

Angelina Jolie

Ne liste edhe … Angelina Jolie

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Sekretarja amerikane e shtetit  Hillary Clinton jane femra me te fuqishme ne bote duke u pozicionuar ne vendin e pare dhe te dytin.

Lista perfshin femrat ne politike,biznes,media,kulture e organizata jofitimprurese.

Kjo renditje eshte percaktuar duke llogaritur pasurine,mbulimin e medias,dhe ndikimin e pergjithshem te seciles.

Nuk eshte hera e pare qe Lady Gaga ka bitonuar fuqine e saj – mbreteresha e re e popit eshte gjithashtu mbreteresha e rrjetit social Twitter  me gati 29 milion percjelles,si dhe 2 vite te fundit eshte shpallur personi i famshem me humanitar ne bote,si dhe pritet te jete edhe kete vit si me humanitarja pas hapjes se fondacionit te saj bamires “Born This Way”.

 
 

Tags: , , , , , , ,

Kenget qe kaluan me se shumti jave ne Toplistat boterore.


 

Ja edhe lista e plote e te gjitha kengeve qe kaluan me se shumti jave ne Top Lista ne mbare rruzullin tokesore.
Ksaj liste i prin “Poker Face” nga mbreteresha e re e popit, Lady Gaga e cila prin me nje numer marramendes  te javeve te kaluara ne top listat,plote 989 jave. Ja edhe lista e plote:

1. Poker Face – 989
2. Rolling in the Deep – 902
3. Sexy Bitch – 819
4. Waka Waka – 776
5. Just Dance – 754
6. Empire State of Mind – 745
7. Bad Romance – 741
8. Hot N Cold – 706
9. Tik Tok – 684
10. Bleeding Love – 679
Just the Way You Are – 675
Halo – 667
Love the Way You Lie – 667
Only Girl (In the World) – 646
On the Floor – 643
Umbrella – 634
Don’t Stop the Music – 623
Give Me Everything – 622
Grenade – 613
I Kissed a Girl – 611
When Love Takes Over – 610
Stereo Love – 600
Someone Like You – 595
Disturbia – 582
Dynamite – 574
Telephone – 541
No One – 540
California Gurls – 540
4 Minutes – 539
So What – 539
Firework – 538
Fireflies – 533
Memories – 530
Alejandro – 528
Set Fire to the Rain – 526
Big Girls Don’t Cry – 525
I Know You Want Me (Calle Ocho) – 510
If I Were a Boy – 506
Hung Up – 503
Right Round – 503
DJ Got Us Fallin’ In Love – 503
S&M – 499
Price Tag – 494
Low – 488
Paparazzi – 487
Hip’s Don’t Lie – 484
Break Your Heart – 484
The Lazy Song – 475
Born this Way – 467
American Boy – 448
Whatcha Say – 436
Better in Time – 436
No Air – 430
Sweet Dreams – 430
Womanizer – 429
Rude Boy – 421
The Sweet Escape – 420
Who’s That Chick? – 416
Love Story – 415
Russian Roulette – 415
Single Ladies (Put a Ring on It) – 407
In Da Club – 407
Down – 406
Where Them Girls At? – 406
Gettin’ Over You – 401

http://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo&ob=av3n

 

Tags: , , , , , ,

Femrat me te klikuara ne internet te 2011-es


Fale Facebook,Twitter dhe rrjeteve tjera sociale,ne jemi ne gjendje ti “pergojojme”  te famshmit tane te preferuar,aq shpejt dhe aq shpesh sa ju bejme like.Keto faqe i sjellin njerzit me fame me afer fansave te tyre,mirpo kush mer me shum cpms (click per minute)?!  Google gjithmone e ka pergjigjen! Jane keto rezultate per 50 Femra me te famshme ne internet per 2011. Eshte nje gare e veshtire ngase secila femer e famshme deshiron te kurorezohet “Mbreteresha e Internetit”

Ja edhe lista e plote:
#50 – Blake Lively 
#49 – Marilyn Monroe 
#48 – Cheryl Cole
#47 – Carrie Underwood
#46 – Kelly Clarkson
#45 – Hillary Clinton
#44 – Scarlett Johansson
#43 – Michelle Obama 
#42 – Natalie Portman
#41 – Nicole Scherzinger
#40 – Penelope Cruz
#39 – Chelsea Handler
#38 – Hilary Duff
#37 – Ciara
#36 – Ke$ha
#35 – Kylie Minogue
#34 – Vanessa Hudgens
#33 – Emma Watson
#32 – Jessica Simpson
#31 – Kristen Stewart
#30 – Jennifer Aniston
#29 – Ashley Tisdale
#28 – Fergie
#27 – Jessica Alba
#26 – Kate Middleton
#25 – Sarah Palin
#24 – Mariah Carey
#23 – Christina Aguilera
#22 – Megan Fox
#21 – Oprah Winfrey
#20 – Angelina Jolie
#19 – Paris Hilton
#18 – Taylor Swift
#17 – Lindsay Lohan
#16 – Avril Lavigne
#15 – Adele
#14 – Selena Gomez
#13 – Beyonce
#12 – Miley Cryrus
#11 – Jennifer Lopez
#10 – Madonna
#9 – Kim Kardashian
#8 – Shakira
#7 – Katy Perry
#6 – Britney Spears
#5 – Nicki Minaj
#4 – Cher
#3 – Rihanna
#2 – Justin Bieber
#1 – Lady Gaga

 

Tags: , , , , , , , ,

Jennifer Lopez nxjerr vithet në skenë (FOTO)


Jennifer Lopez ka ngritur peshë të pranishmit në festivalin iHeartRadio me performancën e saj energjike. Por, përveç kësaj, Lopez ka shfaqur edhe hiret e saj, falë një fustani shumë të shkurtër. Në një moment madje, Lopez ka shfaqur edhe vithet e saj, që e kanë bërë aq të famshme.(tema)

This slideshow requires JavaScript.

 
3 Comments

Posted by on September 25, 2011 in Foto, Jennifer Lopez

 

Tags:

Jennifer Lopez – Papi(Video)


 
Leave a comment

Posted by on September 20, 2011 in Jennifer Lopez, Video

 

Tags: , ,