RSS

Category Archives: Katy Perry

Justin Bieber lexon komentin ofendues të një kosovareje para botës!


Jimmy Kimmel eshte protagonist i nje prej emisioneve me te shikuara ne Amerike “Jimmy Kimmel Live”.Ai gjithmone sjell dicka shume te vecante per miliona shikues te emisionit te tij shume te famshem.
Ne nje prej emisioneve te tij te fundit,ai ka venodusr ti ve yjet me fame boterore ti lexojne disa nga cicerimat(tweet) ne Twitter,qe postojne njerezit duke i ofenduar keta yje.

Katy Perry,Snooki,Kristen Stewart,Justin Bieber,Larry King e disa te tjere ishin ata qe lexuan me ze keto postime qe ofendonin ata personalisht.Ja edhe ne video:

Dukagjini Extra meson se rastesisht,nje tweet ofendues per Justin Bieber qellon te jete nga nje vajze nga Kosova.Ajo quhet Mimoza dhe jeton ne Prizren. Postimi i saj ishte :

“O Zot na kthe 2pac-un,ne do ta japim Justin Bieber”.

Natyrisht Justini u ndie i ofenduar nga ky postim ashtu siq shihet edhe ne video. Menjehere pas emisionit,fansat e Justin Bieber filluan “sulmin” e tyre ndaj Mimozes per tweet-in e asaj.Mirpo Mimoza nuk ishte vetem,ngase menjeher edhe fansat e 2pac dhe urryes tjere te Justin Bieber filluan ta perkrahnin ate.
Mimoza tha se ishte nje shaka dhe se kishte imagjinuar kurr se Justini me te vertete do e lexonte.
Por sido qe te jete,ajo eshte bere shume e famshme,dhe vazhdon te komentohet neper internet rreth postimit te saj./tupani

Advertisements
 
 

Katy Perry transformohet ne Lady Gaga! (Foto)


 

Ne pamje te pare po mos ta dinim se kjo eshte kengtarja Katy Perry,padyshim do ta ngaterronim per kengetaren tjeter Lady  Gaga.Keto foto ajo i ka bere per edicjonin Italian te revistes se famshme Vogue Italia.Tani qe ajo ka marre nje pauze ne muzike na mbetet vetem te presim se cdo te mendojne fansat e te dyja kengetareve per kete ndryshim,gje qe nuk eshte hera e pare qe keto fansa ndeshen,ngase Katy Perry ka pranuar haptas se Lady Gaga eshte frymezimi i saj.


 
Leave a comment

Posted by on July 7, 2012 in Katy Perry, Lady Gaga

 

Tags: ,

Katy Perry përkrah homoseksualitetin


 

Pop ylli, Katy Perry, drastikisht ka ndërruar pikëpamjen e saj për martesat homoseksuale, përkundër faktit se ajo rrjedh nga një familje fetare e cila është rreptësishtë kundër këtyre martesave.

Krijuesja e hitit “I Kissed a Girl”, ka pranuar se ajo është e ngazëlllyer nga përkrahja e Obamës dhe është e kënaqur me faktin se pjesa homoseksuale mund të martohen në SHBA.

“Unë erdha nga një mentalitet tjetër dhe tani mendja ime ka ndryshuar. Pikëpamja ime për këto gjëra është se duhet të ketë barazi për femrat dhe zgjedhje e lirë për të dashuruar”, ka theksuar Katy Perry.

 
Leave a comment

Posted by on July 2, 2012 in Katy Perry

 

Më i famshëm në botë është…


Nuk është as ndonjë president,nuk është as një ndër personat më të pasur të botës,mirpo,definitivisht,është senzacioni,fenomeni,revolucioni i shekullit 21.
Për vetëm 4 vite në skenë,ajo ka aritur atë që askush më herët nuk e ka aritur.
Ky fenomen ka vetëm nje emër…LADY GAGA.
Krijuesja e hitit  ‘Marry The Night’ mundi  Justin Bieber dhe Rihanna për titullin,bazuar në të dhënat e grumbulluara nga Top 11 faqet e rrjeteve sociale,përfshirë Facebook,Twitter dhe YouTube,ka llogaritur Starcount.com

Webfaqja, e hapur zyrtarisht me 31 Maj,është platforma e parë dhe më e madhe globale në botën digjitale,për listat sociale argëtuese,dhe është në gjendje të masë me saktësi sjelljen e afro 1.5 miliard njerëzve në të gjithë rruzullin tokësorë.

Facebook është emëruar rrjeti social më i popullarizuar,duke u rradhitur një vend më lartë se You Tube,në vendin e shtatë,në listën e të gjitha gjërave më të diskutuara në internet.

Justin Bieber in 'Boyfriend' video
Mark Zuckerberg

FC Barcelona  e 15-ta,është ekipi më i preferuar i futbollit,ndërsa The Simpsons është programi televiziv më i pëlqyer ,duke zënë vendin e 19-të.

Rihanna poses for Esquire

Hermione, Harry and Ron on 'Harry Potter And The Deathly Hallows Part 2' poster

Ndërsa Harry Potter,kryeson të njëjtën listë mirpo vetëm për Mbreterinë e Bashkuar,duke u përcjellë nga Adele,Coldplay,Manchester United, dhe David Beckham.

Top 10-shja e më të popullarizuarit e botës:

1. Lady Gaga
2. Justin Bieber
3. Rihanna
4. Eminem
5. Shakira
6. Katy Perry
7. Facebook
8. YouTube
9. Cristiano Ronaldo
10. Michael Jackson

 

Lady Gaga ja fal kengen Katy Perry-t?


Katy Perry ka mundesi ta kendoje kengen e Lady Gagas!
Sapo eshte publikuar tracklista e rilancimit te albumit “Teenage Dream” nga Katy Perry,dhe fansat e kengetares Lady Gaga kane verejtur diqka te pazakonte.Nje kenge me titull te njejte me kengen e Lady Gagas. Kenga quhet “Nothing On (But The Radio)” dhe kendohet nga Lady Gaga.Gaga kete kenge nuk e kishte lancuar asnjehere ne ndonje album,mirpo sipas thashethemve thuhet se ajo kete kenge ja ka falur Katy Perryt,e cila ka venodsur ta publikoje kengen ne rilancimin e albumit “Teenage Dream”.Mirpo fansat e Katyt reaguan duke thene se kenga eshte komplet tjeter,dhe nuk eshte ajo qe fansat e Gagas mendojne.Interesant eshte fakti se kenga eshte e bllokuar ne You Tube,dhe pritet te zhbllokohet me lancimin e albumit,ku edhe pritet te sqarohet gjithqka.

Edhe sikur te jete kenga e Gagas,nuk eshte ndonje qudi,ngase Gaga edhe disa here ka “falur” kenge per te tjere artist,siq ishte kenga “Quicksand” per Britney Spears,”Murder My Heart” per Michael Bolton,si dhe “The Greatest Thing” per Cher,ku me pas ka vendosur ta beje duet dhe pritet te lancohet kete vite.

 
Leave a comment

Posted by on February 19, 2012 in Katy Perry, Lady Gaga

 

Tags: , , ,

Katy Perry kullot sytë tek…


Katy Perry kullot sytë në gjoksin e Rihannas. Ndërsa kjo e fundit kishte veshur një fustan të hapur në gjoks çka e linte shumë pak për tu imagjinuar, mikesha Perry e ndodhur pranë thjesht ka ngulitur sytë.

Që të dyja ndodheshin në natën e ndarjes së çmimeve Grammy. Ky afrimitet vjen vetëm një javë pas firmosje së divorcit zyrtar mes Katy Perry dhe bashkëshortit të saj Russel Brand.

 
Leave a comment

Posted by on February 14, 2012 in Katy Perry, Rihanna

 

Lady Gaga me e famshme se Twitter-i.


 

  Pa kaluar ende 1 muaj qe nga ajo u be me 18 milion percjelles ne Twitter,Lady Gaga arrin ta befasoje boten me numrin marramendes te percjellesve ne Twitter me 19 milion.Lady Gaga eshte personi i pare ne historin e Twitterit qe arrin kete shifer,dhe qe nga viti 2010 ajo eshte kurorezuar si “Mbreteresha e Twitterit” pasi ka mposhtur Britney Spearsin e cila atebote ishte me me se shumti percjelles.Mirpo,nje lajm edhe me i quditshem ka arritur nga   IBM’s Machine Learning Group,ku udheheqesi i ketij grup hulumtimi Rick Lawrence,ka arritur te zbuloje se numri i percjellesve te rinj per Lady Gagan,rritet me shpejt se sa numri i perdoruesve te rinje ne Twitter.Kjo deshmon qe ajo per momentin eshte njeriu me i famshem ne bote.

Ja edhe TOP 10 i më të përcjellurve në rrjetin shoqëror Twitter

1. Lady GaGa – 19 milion përcjellës
2. Justin Bieber – 17.2m
3. Katy Perry – 14.8m
4. Shakira – 13.8m
5. Kim Kardashian – 13m
6. Britney Spears – 12.9m
7. Rihanna – 13m
8. Barack Obama – 12.4m
9. Taylor Swift – 10.8m
10. Selena Gomez – 10.1 milion përcjellës

 
 

Tags: