RSS

Category Archives: Rihanna

Ç’do të thotë Rihana për këtë fotografi


Mëngjesin e së premtes u fotografua duke u larguar nga studio e regjistrimit në orët e para të mëngjesit. Por krejt ndryshe ka ndodhur të shtunën kur Chris Brown ka patur në krah një tjetër femër dhe këtë herë një bionde.

Këngëtari ishte së bashku me bionden në makinën e tij sportive. 23 vjeçarja madje nuk ka dashur aspak të shmangë vëmendjen nisur nga çfarë shikohet në fotografi.Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 21, 2013 in Rihanna

 

Tags: ,

Jessie J ironizon Rihanna-n


 
Këngëtarja britanike, Jessie J ka publikuar një status në rrjetet sociale i cili duket të jetë i përpiluar si ironizim ndaj këngëtares, Rihanna.

“Jam mërzitur. Ndoshta duhet të zhvishem, të pi cigare dhe ti shkrep disa fotografi të vetes sime e ti hedh në Instragram.. Apo jo?” ka shkruar këngëtarja.

Jessie, nuk njihet si mbështetëse e femrave të cilat ekspozojnë trupin duke qenë e mendimit se, duhet të jesh e kujdesshme se çfarë ti ofrosh e çfarë jo publikut. Ndonëse shpesh herë e ka potencuar se është fanse e Rihannas-s, fjalët e mësipërme thuhet ti jenë dedikuar pikërisht asaj/Indeksonline/tpani

 
Leave a comment

Posted by on January 7, 2013 in Rihanna

 

Tags: , ,

Rihanna e Justin Bieber me biliona shikime false,vetëm për tu popullarizuar!


Justin Bieber and Rihanna

Zoteruesit e You Tube  kane zbuluar me shume se 2 bilion shikime te rreme ne videoklipet e mega yjeve boterore,vecanerishte te videoklipet e Rihannas dhe Justin Bieber qe jane nen labelin muzikore “Universal”. Stafi i You Tube deklaroi se kjo nuk eshte gabim dhe se keto shikime jane bere me vetem nje qellim, rritja e popullaritetit te ketyre kengetareve.

Labeli “Sony” ka humbur 850 ,milion shikime brenda nje dite nga largimi i shikimeve te rreme te videoklipeve te Alicia Keys,Rita Ora e Labirinth.

Michael Jackson ka humbur 287 milion ,ndersa Beyonce rreth 151 milion shikime te rreme.

E vetmja mega artiste qe eshte pa shikime te rreme eshte Lady Gaga.

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Rihanna do të martohet me Chris Brown?


05.12.2012 16:24
Besojeni ose jo, por është bërë një raport se Rihanna dhe Cris do të martohen në mënyrë sekrete, për Vit të Ri.
Ndoshta kjo është edhe arsyeja pse Rihanna do e sjellë Chris Brown në Barbados për të kaluar Vitin e Ri me familjen e saj.

Dhe për më tepër se tek raporti është specifikuar për Vit të Ri dhe jo për Krishtlindje. Ajo ka pronotuar një vilë me pesë yje për Chris dhe nënën e saj për natën e Vitit të Ri, dhe po përpiqet të bindë familjen se Chris është përmirësuar. Mamaja e Rihannas e di për këtë dasëm sekrete.

Ajo shpesh herë e pyet atë se çfarë po bën me jetën e saj, thotë një burim i afërt.

Gjithashtu ka zëra se Rihanna kërkon të bëjë pak pushim për xjerrjen e albumit të saj, që pritet të dalë vitin tjetër. Ndoshta ajo po planifikon të ketë një fëmijë./Tupani

 
Leave a comment

Posted by on December 5, 2012 in Rihanna

 

Tags: ,

“Jeni popull budallenjësh”


Rihanna ka shfrytëzuar faqen sociale Twitter për të ofenduar popullin francez. Këngëtarja i ka quajtur ‘të çmendur të ndyrë; pasi për pak ka shkaktuar trazira në Paris. Rihanna 24-vjeçe kishte shkaktuar kaos të vërtetë pasi kishte postuar numrin e trenit të saj Eurostar si dhe kohën e arritjes në stacionin e trenit Gare du Nord në kryeqytetin francez në faqen e saj në Twitter, çka ka rezultuar me qindra fansa duke bërtitur, që kishin dalë për ta pritur idhullin e saj nga udhëtimi nga Londra.

Dhe pas rrëmujës të së shtunës, Rihanna ka përdorur sërish rrjetin social Twitter, për t’i ofenduar fansat e saj që kishin dalë jashtë kontrollit. “Francezët janë të çmendur të ndyrë. FYI, nëse më shtyni mua, do t;ua kthej shtyrjen.

Kjo vlen për paparacët dhe të çmendurit. Ju të gjithë jeni jashtë kontrollit në këtë Paris të mu..t”, ka shkruar ajo. Rihanna më pas ishte kritikuar ashpër nga shefat e sigurisë së këtij stacioni të trenit, për sjelljen e saj të papërgjegjshme. “Ishte kaos i vërtetë dhe Rihanna ishte fajtore. Ajo që ka bërë Rihanna, ishte e papërgjegjshme. Kishte frikë të madhe në mesin e pasagjerëve tjerë në stacion”, ka deklaruar shefi i sigurimit.

 
Leave a comment

Posted by on September 4, 2012 in Rihanna

 

Tags:

Grindje e ashpër në Twitter


Këngëtarja problematike nga Barbadosi, Rihanna, ka këmbyer fjalë të rënda me udhëheqësen televizive Joan Rivers dhe atë për shkak të deklaratave të saj të fundit.

Rihanna ditë më parë në emisionin e Oprah Winfrey-t, ka thënë se ia ka falur ish të dashurit të saj Chris Brown për rrahjen që ia kishte bërë dhe se ende e do atë dhe kjo deklaratë ka nxitur reagime të ashpra në publik. Atyre që e kritikojnë Rihanna-n, u është bashkuar edhe e famshmja Joan Rivers.

“Kam dëgjuar se Rihanna ende e do Chris-in. Idiotja. Tani e kam radhën unë që ta rrah”, ka shkruar udhëheqësja televizive dhe njëherit komikja e famshme. Por as Rihanna nuk i ka mbetur borxh, kështu që ka shkruar se ‘njerëzve u ndodh që t’u ngadalësohet truri kur plaken’ dhe i ka sugjeruar Rivers që të blejë pelena për të rritur.

 
Leave a comment

Posted by on August 26, 2012 in Rihanna

 

Tags:

Albumi i Rihanna-s me shitjen më të ultë në histori


Rihanna ka thyer një tjetër rekord në Britaninë e Madhe. Por ky rekord ka mundësi të mos i pëlqej edhe aq shumë yllit botërorë.

Ajo është e para në listën e “Official UK Album Chart” për më së paku shitje të albumeve në Britani në historinë e rekordeve.
Albumi i fundit i këngëtares “Talk that Talk” ka thyer rekordin e Conor Maynard pasi që për një javë është shitur vetëm 9.578 kopje dhe kjo zyrtarisht është shitja më e vogël në historinë e muzikës në Britani.Rihanna deri më tani ska patur asnjë album të saj në krye të toplistës as në SHBA.
Më parë në vendin e parë kanë qëndruar bendi i njohur i viteve 90-të, “The Cranberries” të cilët albumin e vitit 1993, “Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We”, kishin shitur 11.981 kopje.

 
Leave a comment

Posted by on August 13, 2012 in Rihanna

 

Tags: