RSS

Category Archives: Show Bizz

Lady Gaga, dhurata për viktimën e masakrës së Marylandit


 

Pop-ylli Lady Gaga i ka dhënë bileta dhe një përmbledhje dhuratash një adhuruesi të saj për koncert, pasi kishte mësuar se ai ishte plagosur nga të shtënat e sulmuesit në shkollën e Maryland gjatë vitit të kaluar.

Sulmuesi, Robert Wayne Gladden Jr, kishe hapur zjarr në një kafene të shkollës Baltimore`s Perry Hall, duke plagosur edhe Daniel Borowyn.

Super adhuruesi 17-vjeçar, që ka sindromën Down, është shëruar shpejt dhe historia e tij ka nxitur Gagan që t`i dërgonte atij një numër të madh të dhuratave, duke përfshirë një autograf dhe bileta për njërin nga koncertet e saja të ardhshme.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, babai i tij, Milton Borowy, ka falënderuar të gjitha ata që janë lutur për jetën e Danielit.

“Pas gjithë këtyre gjërave që kemi kaluar prisja momenti e duhur të ndaj me ju edhe një informacion shumë të mirë. Me këtë dua të tregoj se ai ka pranuar një dhuratë nga Lady Gaga”, ka thënë ai. “Është shumë e bukur që dikush në pozitën e saj të bëjë një të panjohur të lumtur. Dhurata përfshin fanella, CD dhe një mesazh të nënshkruar për Danny, një fotografi dhe dy bileta në ulëset e para në koncertin e saj të ardhshëm. Është gjë e madhe ta shohim atë të buzëqeshur. Faleminderit Lady Gaga”.

Lajmi vjen 20 ditë pasi Adam Lanza masakroi 20 fëmijë dhe gjashtë anëtarë të personelit të shkollës fillore të Sandy Hook në Newtown të Connecticut, dhe më pas vrau edhe veten./Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 6, 2013 in Lady Gaga, Lajme, News, Show Bizz

 

Tags: , , , , , , ,

Lady Gaga,Beyonce e Azealia Banks në Mega Hitin e vitit 2013?


2675089-lady-gaga-beyonce-ratchet-617-409

A jeni gatin per Hitin me te madh te ketij viti? Nese gjithcka realizohet ashtu si carkullojne thashethemet atehere behuni gati per te paprituren.Pasi Beyonce ka postuar dy fotografi te saja me vathe me fjalen “Ratchet” thashethemet per singlin e saj te ri filluan te merrnin dhene. Me 30 Dhjetor Beyonce ka postuar keto foto,qe nese shikon nga afer ,shihet sikur te jete ne sheshxhirim te nje videoklipi te ardhshem pasi ne te majt shihet nje kamere.A do te jete “Ratched” singli paralajmerues i albumit te peste te Beyonce’s ,apo edhe me mire, nje bashkpunim mes Beyonce Lady Gaga e Azaelia Banks?

Gaga,e cila shkelqeu me vathin e saj te njejte me mbishkrimin “Ratchet” ne nje foto ne Instagram ne Nentor,ka zbuluar ne Tetor me ane te nje chati se ka perfunduar nje bashkpunim me Azaelia Banks. Ose kjo kenge,ose kenga tjeter “Tea” do te jete singli i pare i albumit te saj te katert “ARTPOP” ,te cilen Gaga e ka diskutuar shume me fansat e saj ne rrjetin social LittleMonsters.com

Banks,ka folur per Brazil Mix Tv ne Shtator duke thene “Une kam bashkpunuar me Gagan ,por kam punuar me te nga larg.Ne punuam nepermjet email-ave dhe internetit.Kemi nje kenge qe titullohen “Red Flame” dhe nje tjeter qe quhet “Ratched” por nuk e di se cka do te beje ajo me te.Ajo do ta publikoje kte kenge kur te deshiron”.

Ne Tetor,Gaga u tha fansave se vazhdimi i videoklipit “Telephone” do te xhirohet kete vite.Pyetja eshte kjo, a do te jete ne albumin e Gaga’s apo Beyonce’s?

Nese po,kjo do te ishte hera e trete qe Lady Gaga e Beyonce do te bashkepunojne njera me tjetren. Zonjat bashkpunuan ne albumin e Gagas “The Fame Monster” (2009) per kengen “Telephone” , dhe per albumin e Beyonces ” I Am… Sasha Fierce” ne kengen “Video Phone” extended version.
Vlen te ceket se Gaga eshte njera nder miket me te mira te Beyonces.

2675089-lady-gaga-beyonce-ratchet-617-409

 
Leave a comment

Posted by on January 4, 2013 in Beyonce, Fashion, Lady Gaga, Lajme, News, Show Bizz, Video

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Rihanna e Justin Bieber me biliona shikime false,vetëm për tu popullarizuar!


Justin Bieber and Rihanna

Zoteruesit e You Tube  kane zbuluar me shume se 2 bilion shikime te rreme ne videoklipet e mega yjeve boterore,vecanerishte te videoklipet e Rihannas dhe Justin Bieber qe jane nen labelin muzikore “Universal”. Stafi i You Tube deklaroi se kjo nuk eshte gabim dhe se keto shikime jane bere me vetem nje qellim, rritja e popullaritetit te ketyre kengetareve.

Labeli “Sony” ka humbur 850 ,milion shikime brenda nje dite nga largimi i shikimeve te rreme te videoklipeve te Alicia Keys,Rita Ora e Labirinth.

Michael Jackson ka humbur 287 milion ,ndersa Beyonce rreth 151 milion shikime te rreme.

E vetmja mega artiste qe eshte pa shikime te rreme eshte Lady Gaga.

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Ben Stiller fton Lady Gagan në filmin e tij të riLady Gaga ka marre ftesen te jete protagoniste e komedise hit “Zoolander”.

Sipas “The Sun” kengetarja ekstravagante eshte ftuar nga aktori i famshem Ben Stiller qe te luaj prane tij ne vazhdimin e filmit shume te famshem te vitit 2001 duke i ofruar asaj nje çek me vlere 3 milion dollare,si oferte e pare.

Stiller do ta portretizoje personazhin e nje supermodeli te pashem Derek Zoolander,ndersa Owen Wilson do ti rikthehet rolit te tij si Hansel McDonald.

Nje burim eshte shprehur:” Gaga eshte ne majen e listes se deshirave te tij.Ajo ka talent dhe ka qendrim – dhe nje sens humori te mrekullueshem.”

Por edhe Kate Moss,Kate Upton dhe Heidi Klum jane ne kete list,thuhet sipas burimit.

Lady Gaga do te debutoje ne aktrim vitin e ardhshem ne filmin “Machette Kills” nga regjisori i famshem Robert Rodriguez.

 
Leave a comment

Posted by on October 18, 2012 in Lady Gaga, Lajme, News, Show Bizz

 

Tags: , , , , , , , , , ,

KISS: Gaga,e vetmja rockstar!


Legjendat e muzikes heavy metal,grupi legjendar KISS,se fundmi jan prononcuar te deshperuar me skenen e rockut ne pergjithesi.

Muzikantet ne rock bandet e sotit duken si “mbledhes te berllogut” dhe rockstar i vetem i vertete qe ekziston keto dite eshte Lady Gaga,u shprehen anetaret e KISS ne nje bisede per AFP.

“Jane shume bende qe kan diçka.Çka i mungon atyre eshte ‘yjesia’.Aftesia per te dal ne skene dhe ta mbizotroje ate,” tha bassisti,solisti dhe tekstshkruesi i grupit Gene Simmons.

I veshur ne te zeze,pa makijazh,me floke te gjate,krijuesit e himneve te rockut si “I Wanna Rock N Roll All Night” dhe “I Was Made for Lovin’ You” u pajtuan se ekstravagantja Lady Gaga qendron e vetme perball performuesve te tjere.

“Rockstar i vetem eshte Lady Gaga.Kjo eshte e vertete.Ajo eshte nje yll,” tha Simmons.
“Jane disa bende shume shume te mira,jam fans i madh i Foo Fighters,por ,me jepni yjet?!.”

KISS jane aq te fasionuar nga mbreteresha e skenes,sa qe me nje koncert ne Teksas,ata kishin kenduar kengen e saj “Born This Way” ne version heavy metal.
Edhe Gaga eshte fanse e madhe grupit KISS ku disa here eshte shfaqur ne koncertet e tyre.

20120826-204142.jpg

 
Leave a comment

Posted by on August 26, 2012 in Lady Gaga, Lajme, News, Show Bizz

 

Tags: , ,

Lady Gaga më e fuqishme se Mbretëresha Elizabeth.


Gaga is placed higher than The Queen in magazine's findings

LADY Gaga eshte zyrtarishte me e fuqishme se Mbreteresha,rezultatet e reja tregojne.

Krijuesja e hitit Edge Of Glory ze vend me te larte se monarkja britaneze ne ‘biblen’ e biznesit ,revistes Forbes ,ne listen e femrave me te fuqishme ne bote.

Gaga – emri i se ciles eshte  Stefani Germanotta – ka shenuar sukses te madhe ne listen e 100 femrave me te fuqishme duke arritur ne poziten 14,ndersa Mbretersha arriti vetem ne poziten 26.

26 vjeqarja Lady Gaga eshte femra me e re ne kete liste,ndersa Mbreteresha Elizabete eshte me e vjetra me 86 vjet.

Britanikja tjeter e vetme e paraqitur ne kete liste eshte autoraj e Harry Potter, J.K. Rowling, 47,ne vendin 78.

J.K. Rowling

Brit … J.K. Rowling ne vendin e 78

Kengetarja e Crazy In Love, Beyonce gjithashtu paraqitet ne kete liste ne vendin 32, 6 vende para  Jennifer Lopez.

Beyonce

Super star … Beyonce

Ylli i Hollywood-it Angelina Jolie, 37  vjeqe, u rradhit e  37-ta ndersa kengetarja  Shakira e 40-ta.

Angelina Jolie

Ne liste edhe … Angelina Jolie

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Sekretarja amerikane e shtetit  Hillary Clinton jane femra me te fuqishme ne bote duke u pozicionuar ne vendin e pare dhe te dytin.

Lista perfshin femrat ne politike,biznes,media,kulture e organizata jofitimprurese.

Kjo renditje eshte percaktuar duke llogaritur pasurine,mbulimin e medias,dhe ndikimin e pergjithshem te seciles.

Nuk eshte hera e pare qe Lady Gaga ka bitonuar fuqine e saj – mbreteresha e re e popit eshte gjithashtu mbreteresha e rrjetit social Twitter  me gati 29 milion percjelles,si dhe 2 vite te fundit eshte shpallur personi i famshem me humanitar ne bote,si dhe pritet te jete edhe kete vit si me humanitarja pas hapjes se fondacionit te saj bamires “Born This Way”.

 
 

Tags: , , , , , , ,

Justin Bieber lexon komentin ofendues të një kosovareje para botës!


Jimmy Kimmel eshte protagonist i nje prej emisioneve me te shikuara ne Amerike “Jimmy Kimmel Live”.Ai gjithmone sjell dicka shume te vecante per miliona shikues te emisionit te tij shume te famshem.
Ne nje prej emisioneve te tij te fundit,ai ka venodusr ti ve yjet me fame boterore ti lexojne disa nga cicerimat(tweet) ne Twitter,qe postojne njerezit duke i ofenduar keta yje.

Katy Perry,Snooki,Kristen Stewart,Justin Bieber,Larry King e disa te tjere ishin ata qe lexuan me ze keto postime qe ofendonin ata personalisht.Ja edhe ne video:

Dukagjini Extra meson se rastesisht,nje tweet ofendues per Justin Bieber qellon te jete nga nje vajze nga Kosova.Ajo quhet Mimoza dhe jeton ne Prizren. Postimi i saj ishte :

“O Zot na kthe 2pac-un,ne do ta japim Justin Bieber”.

Natyrisht Justini u ndie i ofenduar nga ky postim ashtu siq shihet edhe ne video. Menjehere pas emisionit,fansat e Justin Bieber filluan “sulmin” e tyre ndaj Mimozes per tweet-in e asaj.Mirpo Mimoza nuk ishte vetem,ngase menjeher edhe fansat e 2pac dhe urryes tjere te Justin Bieber filluan ta perkrahnin ate.
Mimoza tha se ishte nje shaka dhe se kishte imagjinuar kurr se Justini me te vertete do e lexonte.
Por sido qe te jete,ajo eshte bere shume e famshme,dhe vazhdon te komentohet neper internet rreth postimit te saj./tupani