RSS

Category Archives: Uncategorized

Është zyrtare: ​ ”Fancy ” nga Iggy Azalea’ ft. Charli XCX, Kënga e verës 2014


Billboard zyrtarisht njofton se kenga ”Fancy ”nga Iggy Azalea’ ft. Charli XCX eshte Kënga e verës 2014 ,ne fund te vitit saktesisht ne dhjetor 2014 Billboard perpilon listen me 100 kenget me te mira te vitit 2014 /Tupani.hk

Ja Top 10:
1. “Fancy”, Iggy Azalea
2. “Rude”, Magic
3. “Problem”, Ariana Grande
4. “Stay With Me”, Sam Smith
5. “Am I Wrong”, Nico & Vinz
6. “All of Me”, John Legend
7. “Wiggle”, Jason Derulo
8. “Summer”, Calvin Harris
9. “Happy”, Pharrell
10. “Turn Down for What”, DJ Snake & Lil Jon

iggy-azalea-cover-03-2014-billboard-650

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 5, 2014 in Uncategorized

 

Maroon 5 “V” ( Coveri Albumit & Lista e Kengeve)


“V” (shqiptohet “Pesë”) është albumi i ardhshëm dhe i pestë nga Grupi American pop rok Maroon 5. Albumi është planifikuar per të dalë më 2 shtator, 2014 Singli pare eshte “Maps”, e cila është lansuar me 16 qershor /Tupani
Maroon 5 “V” ( Coveri Albumit & Lista e Kengeve)
Tracklist:

Maps
Animals
It Was Always You
Unkiss Me
Sugar
Leaving California
In Your Pocket
New Love
Coming Back for You
Feelings
My Heart Is Open (feat. Gwen Stefani)

Deluxe Edition/B Sides
ShootLove
Sex and Candy
Lost Stars
Maroon-5-V-2014-1000x1000

 
Leave a comment

Posted by on July 22, 2014 in Uncategorized

 

Tags:

Coldplay – Paradise


The new single, taken from the album Mylo Xyloto (out Oct 24). Get Paradise now when you pre-order the album from iTunes at http://cldp.ly/cpitunes

 
Leave a comment

Posted by on September 12, 2011 in Uncategorized

 

Tags: , ,

Per Britaniket me me rendesi Interneti se Uji i pijshem ndersa Facebook me i rendesishem se Pastrimi


Cka eshte me rendesi uji i pijshem apo interneti?sikur te ishit te detyruar,cka do te kishit lene-Facebook-un apo Te Laheni?
Edhe pse pergjigjet ne keto pytje do te ishin te logjikshme se pa uj nuk jetohet e po ashtu edhe pa u pastru,nje sondazh i koheve te fundit i bere ne Britani te Madhe nga 3000 te anketuar te, moshes madhore,tregon se gjanat nuk jane edhe aq te logjikshme sic na duken neve.
Ne ket sondazh te ndermarr nga London Science Museum nga 50 senet pa te cilat nuk mund te jetojn,shumica prej tyre kan vendosur Internetin,para ujit te pijshem perderisa pastrimi eshte ne vendin e 13,pas Facebookut,emailit dhe telefonit te mencur(smartphone)
Eshte interesant se ne vendin e pare eshte Dielli,cka nuk eshte per tu cuditur se atje dominon koha me vranesira kryesisht.Ne vendin e dyte eshte Interneti,ne te tretin Uji,ne vendin e 5 eshte Facebook.
Nga senet tjera me rendesi nga top 50 do te ju themi se email eshte ne vendin e 8,te ngrehet uji i WC 9,celulari/smartphone 10.
Para Pastrimit per Britaniket me me rendesi eshte Kafeja/Caj,interesant eshte se pa senet qe nuk mund ta bejne ne vendin e 22 eshte Google ndersa Vetura tek ne vendin e 23.
Laptopi 26,TV 31,iPod 37,ndersa ne 10 et fundit gjenden edhe Nintendo Wii, iPad dhe ne vend te fundit Twitter.

 
Leave a comment

Posted by on September 10, 2011 in Uncategorized

 

Tags: ,

Joe Jonas – Just In Love (Live on Letterman)


 
Leave a comment

Posted by on September 10, 2011 in Uncategorized

 

Tags: ,

Nicole Scherzinger – Wet(Video)


 
Leave a comment

Posted by on September 10, 2011 in Uncategorized

 

Tags: , ,

David Guetta Ft. Usher – Without You (stream)Future single

 
Leave a comment

Posted by on September 10, 2011 in Uncategorized

 

Tags: , ,