RSS

VEVO njofton Top 10 Videot më të shikuarat të vitit 2016


VEVO ka njoftuar Top 10 Videot më të shikuarat të vitit 2016   Justin Bieber me ‘Sorry’, udheheq listen me videot me te shikuara te vitit, Ai grumbulloi afro 2 ,miliard  shikime , ne numrin #2 Adele  me -Hello – 1,255,754,358

Top 10 Videot më të shikuarat të vitit 2016 telechargement

Vevo’s worldwide most-viewed videos of 2016:
Justin Bieber – Sorry (PURPOSE : The Movement) – 1,824,823,909
Adele – Hello – 1,255,754,358
Fifth Harmony – Work from Home – 1,173,014,751
Calvin Harris – This Is What You Came For (Official Video) – 1,008,115,358
Justin Bieber – What Do You Mean? – 1,002,151,667
Justin Bieber – Love Yourself (PURPOSE : The Movement) – 966,846,883
Drake – Hotline Bling – 899,014,469
Mark Ronson – Uptown Funk – 825,589,463
Rihanna – Work (Explicit) – 800,984,121
The Chainsmokers – Closer (Lyric) – 776,806,154

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on December 8, 2016 in News

 

Grammys 2017: Lista e plotë Nominimet


telechargement
 
Beyonce me nëntë nominime këtë vit, Rihanna, Kanye West dhe Drake me nga tetë secil! 2017 Grammys të dielën (12 shkurt)
 
Album of the Year
 
Adele – 25
Beyoncé – Lemonade
Drake – Views
Justin Bieber – Purpose
Sturgill Simpson – A Sailor’s Guide to Earth
 
Record of the Year
 
Adele – Hello
Beyonce – Formation
Rihanna – Work
Twenty-One Pilots – Stressed Out
Lukas Graham – 7 years
 
Song of the Year
 
Beyoncé – Formation
Adele – Hello
Mike Posner – I Took a Pill in Ibiza
Justin Bieber – Love Yourself
Lukas Graham – 7 Years
 
Best New Artist
 
Anderson .Paak
Chance the Rapper
Maren Morris
The Chainsmokers
Kelsea Ballerini
 
Pop
 
Best Pop Solo Performance
 
Adele – Hello
Beyoncé – Hold Up
Justin Bieber – Love Yourself
Kelly Clarkson – Piece by Piece (“Idol” Version)
Ariana Grande – Dangerous Woman
 
Best Pop Duo/Group Performance
 
The Chainsmokers – Closer [ft. Halsey]
Lukas Graham – 7 Years
Rihanna – Work [ft. Drake]
Sia – Cheap Thrills [ft. Sean Paul]
Twenty One Pilots – Stressed Out
 
Best Pop Vocal Album
 
Adele – 25
Justin Bieber – Purpose
Ariana Grande – Dangerous Woman
Demi Lovato – Confident
Sia – This Is Acting
 
Best Traditional Pop Vocal Album
 
Andrea Bocelli – Cinema
Bob Dylan – Fallen Angels
Josh Groben – Stages Live
Willie Nelson – Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin
Barbra Streisand – Encore: Movie Partners Sing Broadway
 
Rap
 
Best Rap Performance
 
Chance the Rapper – No Problem [ft. 2 Chainz and Lil Wayne]
Desiigner – Panda
Drake – Pop Style [ft. The Throne]
Fat Joe / Remy Ma – All the Way Up [ft. French Montana and Infrared]
Schoolboy Q – That Part [ft. Kanye West]
 
Best Rap/Sung Collaboration
 
Beyoncé – Freedom [ft. Kendrick Lamar]
Drake – Hotline Bling
D.R.A.M. – Broccoli [ft. Lil Yachty]
Kanye West – Ultralight Beam [ft. Chance the Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin and The-Dream]
Kanye West – Famous [ft. Rihanna]
 
Best Rap Song
 
Fat Joe / Remy Ma – All the Way Up [ft. French Montana and Infrared]
Kanye West – Famous [ft. Rihanna]
Drake – Hotline Bling
Chance the Rapper – No Problem [ft. 2 Chainz and Lil Wayne]
Kanye West – Ultralight Beam [ft. Chance the Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin and The-Dream]
 
Best Rap Album
 
Chance the Rapper – Coloring Book
De La Soul – and the Anonymous Nobody…
DJ Khaled – Major Key
Drake – Views
Schoolboy Q – Blank Face LP
Kanye West – The Life of Pablo
 
Alternative
 
Best Alternative Music Album
 
Bon Iver – 22, A Million
David Bowie – Blackstar
PJ Harvey – The Hope Six Demolition Project
Iggy Pop – Post Pop Depression
Radiohead – A Moon Shaped Pool
 
R&B
 
Best R&B Performance
 
BJ the Chicago Kid – Turnin’ Me Up
Ro James – Permission
Musiq Soulchild – I Do
Rihanna – Needed Me
Solange – Cranes in the Sky
 
Best Traditional R&B Performance
 
William Bell – The Three of Me
BJ The Chicago Kid – Woman’s World
Fantasia – Sleeping with the One I Love
Lalah Hathaway – Angel
Jill Scott – Can’t Wait
 
Best R&B Song
 
PartyNextDoor feat. Drake – Come See Me
Bryson Tiller – Exchange
Rihanna – Kiss It Better
Maxwell – Lake By the Ocean
Tory Lanez – Luv
 
Best Urban Contemporary Album
 
Beyoncé – Lemonade
Gallant – Ology
KING – We Are King
Anderson .Paak – Malibu
Rihanna – Anti
 
Best R&B Album
 
BJ The Chicago Kid – In My Mind
Lalah Hathaway – Lalah Hathaway Live
Terrace Martin – Velvet Portraits
Mint Condition – Healing Season
Mya – Smoove Jones
 
Dance
 
Best Dance Recording
 
Bob Moses – Tearing Me Up
The Chainsmokers feat. Daya – Don’t Let Me Down
Flume feat. Kai – Never Be Like You
Riton feat. Kah-Lo – Rinse & Repeat
Sofi Tukker – Drinkee
 
Best Dance/Electronic Album
 
Flume – Skin
Jean-Michel Jarre – Electronica 1: The Time Machine
Tycho – Epoch
Underworld – Barbara Barbara, We Face A Shining Future
Louie Vega – Louie Vega Starring…XXVIII
 
Comedy
 
Best Comedy Album
 
David Cross – …America…Great…
Margaret Cho – American Myth
Tig Notaro – Boyish Girl Interrupted
Amy Schumer – Live at the Apollo
Patton Oswalt – Talking for Clapping
 
Remix
 
Best Remixed Recording
 
Soul Pacific – Cali Coast (Psionics Remix)
The Silver Lake Chorus – Heavy Star Movin’ (staRo Remix)
Paul McCartney & Wings – Nineteen Hundred Eighty-Five (Timo Maas & James Teej Remix)
Ry X – Only (Kaskade x Lipless Remix)
Bob Moses – Tearing Me Up (RAC Remix)
The Chemical Brothers – Wide Open (Joe Goddard Remix)
 
Packaging
 
Best Recording Package
 
Ciarra Pardo & Robyn Fenty – Rihanna – Anti
Jonathan Barnbrook – David Bowie – Blackstar
Andrew Savage – Parquet Courts – Human Performance
Sarah Dodds & Shauna Dodds – Reckless Kelly – Sunset Motel
Eric Timothy Carlson – Bon Iver – 22, A Million
 
Best Boxed or Special Limited Edition Package
 
Gérard Lo Monaco – Edith Piaf – Edith Piaf 1915-2015
Jonathan Dagan & Mathias Høst Normark – J. Views – 401 Days
Matt Taylor – Trey Anastasio – Paper Wheels (Deluxe Limited Edition)
Simon Earith & James Musgrave – Paul McCartney – Tug Of War (Deluxe Edition)
 
Producer
 
Producer of the Year, Non-Classical
 
Benny Blanco
Greg Kurstin
Max Martin
Nineteen85
Ricky Reed
 
Music Video/Film
 
Best Music Video
 
Beyoncé – Formation
Leon Bridges – River
Coldplay – Up & Up
Jamie xx – Gosh
OK Go – Upside Down & Inside Out
 
Best Music Film
 
Steve Aoki – I’ll Sleep When I’m Dead
The Beatles – The Beatles: Eight Days a Week The Touring Years
Beyoncé – Lemonade
Yo-Yo Ma & the Silk Road Ensemble – The Music of Strangers
Various Artists – American Saturday Night: Live from the Grand Ole Opry
 
Leave a comment

Posted by on December 6, 2016 in News

 

Sean Paul bashkpunim me Dua Lipa


Sean Paul vazhdon duke punuar në albumin e tij të parashikuar te  shtatë në studio, i cili pritet që do të dalë diku në vitin e ardhshëm
Tupani ka mesuar , kënga quhet “No Lie” dhe kjo përfshin ne vokal këngëtaren -kompozitoren Dua Lipa. Me sa duket, kënga pritet që do të dalë në shitëje  dixhitale kete te premte 18 nëntorit/Tupani

hqdefault

 
Leave a comment

Posted by on November 15, 2016 in News

 

Lorent Mataj – Keng per Beg Rizaj (Official Video HD)


lorent-mataj-keng-per-beg-rizaj
Keng per Beg Rizaj nga Lorent Mataj

 
Leave a comment

Posted by on November 13, 2016 in News

 

Tags: , , ,

Shkodran Tolaj – Nënës (Official Video HD)


 
Leave a comment

Posted by on October 21, 2016 in News

 

Tags: , ,

Ardian Bujupi & Dalool – E embel (Official Video)


 
Leave a comment

Posted by on October 21, 2016 in News

 

Tags:

‘Ardhmëria’ e Deçanit rritë këngën shqip (Foto+Video)


besiana-mehmedi
Edhe këtë vit në Deçan u mbajt festivali mbarëkombëtar i këngës për fëmijë që përkon me rastin e Ditës së Paqes në botë. I pranishëm ishte zëvendësministri I kulturës në Ministrinë e Kulturës, të Shqipërisë, Zef Cuni dhe kryetari i Unionit artistik të kombit shqiptar, Azgan Haklaj, i cili ndau mirënjohje me titull “Nderi I Unionit” për Besiana Mehmedin dhe Shkodran Tolaj dy promotorë të artit të vërtetë dhe ruajtjes së vlerave. E veçantë ishte prezenca e bilbilit të këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha, e cila tradicionalisht në këtë festival jep dhe çmimin e saj për solistin më të mirë. Kësaj here ky çmm shkoi në Kërcovë dhe iu dha pikërisht solistes Salije Bajrami, e cila interpretoi këngë për Nexhmije Pagarushën.
selvije bajrami

Sivjet në garë ishin 14 krijime të reja të kompozitorëve e tekst shkruesve: Selvete Krasniqi, Riza Dolaku, Qamil Aliu, Mentor Thaqi, Arta Zeqiraj, Arta Nuhiu, Defrim Beluli, Damir Imeri, Fatos Canolli, Jetmir Mehmeti, Suela Tukaj, Bardhyl Hysa, Saimir Gjoka, Shkodran Tolaj, Naim Gjoshi të interpretuara nga fëmijët e ardhur nga të gjitha hapësirat shqiptare.

Krijimet u vlerësuan nga juria profesionale në përbërje: Sabaudin Zhuta, nga Maqedonia, profesor universitar, Sami Piraj, kompozitor, drejtor në Ministrinë e Kulturës të Koosvës, Shqipe Halili, redaktore e emisioneve për fëmijë pranë RTK-së.

Cmimet për autorë u takuan: Suela Tukaj, si tekst shkruese e këngës “Dua të mbetem Piter Pan dhe Riza Dolakut si orkestrues më i mirë I këngës “Kush ka vajza botën ka”. Çmimi i festivalit Ardhmëria dhe shoqatës “Kult”, si organizatore, i takoi vajzës Vigjilenta Sertolli që interpretoi këngën e Slvete Krasniqit ”Edhe në si ti”.
14494755_188106998285464_7449086119555746331_n

Çmimet junior u ndanë në mes Erion Bajraktarit me këngën “Palaco” të Naim Gjoshit, çmimi i dytë, Orhidea Zeqirajt, me këngën “Me gjithë shpirt” të Arta Zeqirajt, çmimi i parë kuintetit Ali Gashit, Diellza e Diona Aliçka, Stina e Stinor Binakaj për këngën “Kukubeti”, të autorit Shkodran Tolaj.
kukubeti stina stinor binakaj diellza diona,ali
U ndanë dhe tre çmime për tre solistët më të mirë: Çmimi i tretë i takoi Blendi Mustafajt, i dyti Albina Demhasajt, kurse i pari “Nexhmije Pagarusha” Salije Bajramit.
14462804_188128688283295_5795963912792247565_n
Çmimet e jurisë profesionale u vendosën duke u dhënë tre çmime të treta për Brenlisa e Saranda Nitaj ”N’krah të shqipes ilirike”, nga Ymer Baqaj ,për Albina Demhasaj për “Lule ëndërra”, kompozim i Besiana Mehmedit
14390753_188147034948127_5346739690161647936_n
albina-demhasaj
dhe për motrat Anjeza, Blinera e Bujana Avdimetaj që interpretuan këngën e Riza Dolakut “Kush ka vajza botën ka”.
14433158_185799858516178_9025975710851038105_n
Çmimet e dyta u takuan Salije Bajramit për këngën “Ëndërra e Bareshës”, nga Shkodran Tolaj dhe Arnesa Kadrijajt për këngën “Shtëpia me gurë”.
14469539_186988491730648_921123590137370486_n
Çmimi i parë jurisë profesionale i takoi Flutura Lokajt, e cila interpretoi këngën “Si Majlinda”, prodhim I produksionit dhe studios “Kult”.
flutura-lokaj
Çmimi i publikut i takoi duetit Avdyl Berisha e Aurela Hasanaj, që interpretuan këngën “Heronjtë e Dukagjinit”, të autorit Shkodan Tolaj. Njëherazi ky duet mori çmimin “Dervish Shaqa”, për ruajtjen e vlerave autoktone.(teksti zeri/tupani)
Fotot nga Dubiksat
avdyl-berisha

14432964_186987415064089_5863749733145164324_n
Ndarja e cmimeve Video

 
Leave a comment

Posted by on September 29, 2016 in Foto, News, Video

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,