RSS

Tag Archives: Britney Spears

Britney, sërish në depresion


02.01.2013 17:45
Britney Spears, është në prag të një ndarje të radhës, raportojnë mediet e huaja e kësaj radhe, nga i fejuari aktual, Jason Trawic.

Këngëtarja, e cila në vitin 2007 u divorcua nga ish burri, Kevin Federline, babai i dy djemve të saj, mund t’i kthehet sërish depresionit në të cilin kaloi pas divorcit me Kevin.

Në vitin 2008, Britney u përballë me një gjendje të rëndë depresioni dhe jeta e saj private u bë cak i diskutimeve, si në medie ashtu edhe në publik.

“Ata u kanë thënë miqve se duan ta përfundojnë lidhjen.Të dy, nuk po ndjejnë dashuri më për njëri tjetrin”, ka zbuluar një burim.

Ndërkaq, këngëtarja duket ti ketë punët keq edhe në profesion. Së fundmi, është thënë se ajo nuk do të jetë më pjesë e panelit të spektaklit muzikor, “X Factor” në Amerikë për shkak që, bosi i këtij spektakli, Simom Cowell ka ardhur në përfundim se ajo është e mërzitshme për këtë format.Tupani

 

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 2, 2013 in Britney Spears

 

Tags: , ,

Britney Spears para Lady Gagas e Rihannas me fitime


britney spearsPak vite më parë, për shkak të alkoolit dhe peripecive në jetën personale, shumë kritikë të muzikës e quanin “të mbaruar”, por 2012 tregoi të kundërtën.

Bëhet fjalë për Britney Spears, këngëtarja amerikane e muzikës pop e cila renditet e para në listën e Forbes si këngëtarja që ka fituar më shumë për këtë vit.

Spears udhëheq listën e këngëtareve në renditjen e publikuar nga “Bibla e kapitalizmit”. Sipas Forbes ajo ka mundur të sigurojë 58 milion dollarë fitime në 12-mujorin e fundit, duke lënë pas këngëtaren e muzikës country Taylor Swift, Rihanna dhe Lady Gaga, transmeton TCH.

Revista amerikane publikon edhe faktorët e rilindjes së Britney. Faktori i parë janë të ardhurat e siguruara nga shitjet e albumit të fundit të këngëtares, “Femme Fatale”, i treti më i shitur për 2012, së dyti të ardhurat e siguruara nga turi botëror që këngëtarja ndërmori për promovimin e këtij albumi dhe së treti të ardhurat e siguruara nga shitja e linjës së parfumeve “Fantasy Twist” në bashkëpunim me kompaninë kozmetike “Elizabeth Arden”.

“Nëse deri më tani kishim pasiguri mbi karrierën muzikore prej superstare të Britney Spears, ky vit na vërtetoi se ishim gabuar”, shkruan Forbes.

Në vendin e dytë të listës së revistës amerikane, me 1 milion dollarë më pak se Britney është Taylor Swift, në vend të tretë Rihanna me 53 milion dollarë dhe e katërta Lady gaga me 52 milion dollarë.(koha,tupani)

 
Leave a comment

Posted by on December 15, 2012 in News

 

Tags: , ,

Të dëshmojë për drogën


Ish-menaxheri i Britney Spears-it, Sam Lufti është duke u përgatitur për gjyqin e tij të ardhshëm kundër yllit të pop-it.

Ai kërkon që të sillet Britney në bankën e dëshmitarëve gjatë seancave të ardhshme.

Sipas burimeve ai disponon disa dokumente me fakte dhe për të cilat dëshiron që ajo të dëshmojë. Një prej dokumenteve lidhet me një incident në vitin 2007, në të cilën Lufti pretendon se një qen nuhatës kishte gjetur në shtëpinë e Spears një sasi të drogës.

“Ajo duhet të dëshmojë se si qentë nuhatës gjetën tepricat e drogës mbi qilim, ku fëmijët e saj të vegjël luanin gjatë vizitave”, thuhet në një prej dokumenteve.

 
Leave a comment

Posted by on October 1, 2012 in News

 

Tags:

Femrat më fitimprurëse në muzikë për vitin 2011


Edhe gjate vitit 2011,ishin femrat ata te cilet kane mbizotruar tregun muzikor ne te gjithe ruzullin tokesore.Disa kane pasur hite me te mira,disa videoklipe me te mira,disa koreografine,mirpo me e rendesishmja per ta eshte se sa kane fituar ata gjate ketij viti.Eh,per kete eshte perkujdesur si gjithmone revista amerikane “Forbes” e cila si cdo vit edhe kete here ka ardhur me listen e femrave me fitimprurese ne muzike per vitin 2011.

Mbase edhe eshte pritur,femra me fitimprurese e ketij viti ne muzike,ashtu si edhe vitin e kaluar eshte… LADY GAGA.

Pop-sensacionja 25 vjeqare,ka mundur femrat tjera duke perfshire Britney Spears,Beyonce,e Katy Perry,te cilet kane lakmuar vendin e pare,mirpo eshte Gaga ajo e cila pozicionohet bindshem e para me 93 milion dollare fitime vetem gjate ketij viti.

Sipas Forbes.com  te ardhurat mbreselenese te Gagas  i ka lene pas te gjitha kengetaret tjera gjate 12 muajve te fundit.Ajo ishte ne gjendje ta kete vendin e pare,fale suksesit te madh te albumit te trete te saj “Born This Way”,turneut te saj te gjere “The Monster Ball Tour” si dhe nje numer i madh i kontratave dhe promocioneve tjera.

Me e fuqishmja ka pasur madje dyfishin e fitimeve qe ka pasur percjellesja e dyte ne kete rang liste, kengetarja e muzikes country Taylor Swift me 45 milion dollare te ardhura.Ylli i “I Kissed A Girl” Katy Perry vjen e treta me 43 milion dollare.

Nena e ardhshme,Beyonce ze vendin e katert,ndersa top peseshen e mbyll Rihanna.

Pavaresishte se ka pasur albumin me te shitur te vitit,albumin “21”,kengetarja britanike  Adele ende nuk mund ta arrije yllin e “Marry The Night”,madje ka zere vendin e nente ne kete liste.

Ja edhe top dhjetshja e femrave me fitimprurese ne muzike per vitin 2011:

1 – Lady Gaga

2 – Taylor Swift

3 – Katy Perry

4 – Beyonce Knowles

5 – Rihanna

6 – Pink

7 – Carrie Underwood

8 – Celine Dion

9 – Adele

10 – Alicia Keys

10 – Britney Spears

 

Tags: , , , , , , ,

Femrat me te klikuara ne internet te 2011-es


Fale Facebook,Twitter dhe rrjeteve tjera sociale,ne jemi ne gjendje ti “pergojojme”  te famshmit tane te preferuar,aq shpejt dhe aq shpesh sa ju bejme like.Keto faqe i sjellin njerzit me fame me afer fansave te tyre,mirpo kush mer me shum cpms (click per minute)?!  Google gjithmone e ka pergjigjen! Jane keto rezultate per 50 Femra me te famshme ne internet per 2011. Eshte nje gare e veshtire ngase secila femer e famshme deshiron te kurorezohet “Mbreteresha e Internetit”

Ja edhe lista e plote:
#50 – Blake Lively 
#49 – Marilyn Monroe 
#48 – Cheryl Cole
#47 – Carrie Underwood
#46 – Kelly Clarkson
#45 – Hillary Clinton
#44 – Scarlett Johansson
#43 – Michelle Obama 
#42 – Natalie Portman
#41 – Nicole Scherzinger
#40 – Penelope Cruz
#39 – Chelsea Handler
#38 – Hilary Duff
#37 – Ciara
#36 – Ke$ha
#35 – Kylie Minogue
#34 – Vanessa Hudgens
#33 – Emma Watson
#32 – Jessica Simpson
#31 – Kristen Stewart
#30 – Jennifer Aniston
#29 – Ashley Tisdale
#28 – Fergie
#27 – Jessica Alba
#26 – Kate Middleton
#25 – Sarah Palin
#24 – Mariah Carey
#23 – Christina Aguilera
#22 – Megan Fox
#21 – Oprah Winfrey
#20 – Angelina Jolie
#19 – Paris Hilton
#18 – Taylor Swift
#17 – Lindsay Lohan
#16 – Avril Lavigne
#15 – Adele
#14 – Selena Gomez
#13 – Beyonce
#12 – Miley Cryrus
#11 – Jennifer Lopez
#10 – Madonna
#9 – Kim Kardashian
#8 – Shakira
#7 – Katy Perry
#6 – Britney Spears
#5 – Nicki Minaj
#4 – Cher
#3 – Rihanna
#2 – Justin Bieber
#1 – Lady Gaga

 

Tags: , , , , , , , ,

UK Top 40 Singles/Albums Chart – 23 October 2011


Use Search for Videos + listen tracks

The Official UK Top 40 Singles Chart – 23 October 2011

1 non-mover 1 3 Rihanna We Found Love (feat. Calvin Harris)
2 new none 1 The Wanted Lightning
3 up 4 7 3 Charlene Soraia Wherever You Will Go
4 down 2 2 10 Maroon 5 Moves Like Jagger (feat. Christina Aguilera)
5 down 2 3 2 Gym Class Heroes Stereo Hearts (feat. Adam Levine)
6 new none 1 Kelly Clarkson Mr Know It All VIDEO
7 down 3 4 21 Christina Perri Jar Of Hearts
8 down 3 5 7 LMFAO Sexy And I Know It
9 new none 1 Lana Del Rey Video Games LISTEN/VIDEO
10 up 6 16 8 David Guetta Without You (feat. Usher)
11 new none 1 Sean Paul Got 2 Luv U (feat. Alexis Jordan)
12 down 2 10 6 One Direction What Makes You Beautiful
13 down 5 8 4 Sak Noel Loca People
14 down 5 9 20 Ed Sheeran The A Team
15 down 3 12 5 Dappy No Regrets
16 up 9 25 23 The Calling Wherever You Will Go
17 up 2 19 9 Nicki Minaj Fly (feat. Rihanna)
18 up 12 30 6 Ed Sheeran Lego House
19 down 2 17 9 Calvin Harris Feel So Close
20 down 5 15 5 James Morrison I Won’t Let You Go
21 new none 1 Justin Bieber Mistletoe VIDEO
22 new none 1 Katy Perry The One That Got Away
23 down 17 6 2 Matt Cardle Run For Your Life
24 re-entry 31 55 6 Noel Gallagher’s High Flying Birds AKA… What A Life!
25 down 7 18 7 Delilah Go
26 down 15 11 217 Goo Goo Dolls Iris
27 down 14 13 5 Jason Derulo It Girl
28 down 14 14 9 Olly Murs Heart Skips A Beat (feat. Rizzle Kicks)
29 down 2 27 17 Beyoncé Best Thing I Never Had
30 down 6 24 39 Bruno Mars Marry You
31 down 10 21 25 Nicki Minaj Super Bass
32 up 5 37 6 Nero Crush On You
33 down 11 22 7 Pixie Lott All About Tonight
34 down 14 20 19 Bad Meets Evil Lighters (feat. Bruno Mars)
35 down 9 26 11 Rihanna Cheers (Drink To That)
36 down 8 28 21 Katy Perry Last Friday Night (T.G.I.F.)
37 new 37 74 6 Laidback Luke vs. Example Natural Disaster
38 down 9 29 39 Adele Set Fire To The Rain
39 down 16 23 12 Lady Gaga You And I
40 down 4 36 15 David Guetta Little Bad Girl (feat. Taio Cruz & Ludacris)

The Official UK Top 40 Albums Chart – 23 October 2011

1 new none 1 Noel Gallagher’s High Flying Birds Noel Gallagher’s High Flying Birds
2 new none 1 Matt Cardle Letters
3 down 2 1 2 Steps The Ultimate Collection
4 down 1 3 39 Adele 21
5 down 3 2 6 Ed Sheeran +
6 down 1 5 4 James Morrison The Awakening
7 new none 1 Daniel O’Donnell The Ultimate Collection
8 up 19 27 60 Katy Perry Teenage Dream
9 up 5 14 41 Bruno Mars Doo Wops & Hooligans
10 up 13 23 13 Maroon 5 Hands All Over
11 up 7 18 136 Adele 19
12 up 17 29 49 Rihanna Loud
13 down 9 4 2 Evanescence Evanescence
14 down 2 12 5 Kasabian Velociraptor
15 down 4 11 9 Will Young Echoes
16 down 8 8 50 Cee Lo Green The Lady Killer
17 up 3 20 8 David Guetta Nothing But The Beat
18 up 1 19 9 Christina Perri Lovestrong
19 down 6 13 5 Tony Bennett Duets II
20 down 14 6 2 Katherine Jenkins Daydream
21 down 4 17 2 Johnny Mathis The Ultimate Collection
22 down 7 15 3 Lady Antebellum Own The Night
23 up 2 25 7 Example Playing In The Shadows
24 new 104 128 51 The Overtones Good Ol’ Fashioned Love
25 down 15 10 2 Cliff Richard Soulicious
26 down 2 24 9 Joe McElderry Classic
27 down 11 16 22 Lady Gaga Born This Way
28 down 21 7 2 Jason Derulo Future History
29 down 3 26 34 Jessie J Who You Are
30 re-entry 17 47 105 Michael Bublé Crazy Love
31 down 9 22 2 Peter Gabriel New Blood
32 up 5 37 17 Beyoncé 4
33 down 5 28 551 Nirvana Nevermind
34 down 3 31 3 Katherine Jenkins One Fine Day
35 re-entry 8 43 33 Noah and the Whale Last Night On Earth
36 down 4 32 176 Amy Winehouse Back To Black
37 down 28 9 2 Ryan Adams Ashes & Fire
38 new none 1 Chris de Burgh Footsteps 2
39 down 1 38 48 Nicki Minaj Pink Friday
40 new none 218 The Stone Roses The Stone Roses

 
Leave a comment

Posted by on October 24, 2011 in News

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

I pastrehu kërkon lëmoshë diskun e Britney Spears


Nuk dihet nëse është një gjetje publicitare apo ngjarje e vërtetë, por ajo që i ka ndodhur Britney Spears-it është e pabesueshme.

Këngëtarja amerikane është në kërkim të një burri të pastrehë i cili është fotografuar me një shënim në dorë shumë të veçantë.

Burri nuk ka kërkuar as para dhe as ushqim. Ai kë kërkuar vetëm albumin e fundit të Spears, Femme Fatale. “Kam nevojë të gjej CD-në e re të Britney Spears. Mirëpres çfarëdolloj ndihme. Zoti ju bekoftë!”

Pasi ka parë foton në rrjet, Spears ka shkruar në profilin e saj në Twitter: “Nëse dikush arrin ta gjejë këtë zotëri, kam një pako me të gjithë albumet që kam realizuar gati për t’ ia dorëzuar.”

 
Leave a comment

Posted by on October 5, 2011 in News

 

Tags: