RSS

Tag Archives: Lady Gaga

Lady Gaga – Til It Happens To You(Video)


Lady-Gaga-Til-It-Happens-to-You-2015-1200x1200
Kenga me e re per Lady Gaga e shkruar nga Diane Warren,njeherit kolonë zanore e dokumentarit “The Hunting Ground”

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 18, 2015 in News

 

Tags: , , , ,

Lady Gaga shpëton një fanse nga vetëvrasja


 

Lady Gaga është vlerësuar lartë sepse ka shpëtuar një fanse të saj nga vetëvrasja duke e kontaktuar online. Këngëtarja e hitit “The Poker Face” ka kontaktuar me vajzën  përmes uebfaqes “Littlemonsters.com “ pasi e kishte parë një shkrim që supozonte se ajo do të mbyste veten. Gaga i ka dërguar një mesazh fanses së saj nga konteja Offaly në Irlandë dhe e ka nxitur atë duke shkruar: “Ne të gjithë të duam ty. Nuk ia vlen që të mbysësh veten për asgjë. Vetëm mendo sa shumë do të mërzitesha unë dhe të tjerët . Neve të gjithëve na lidh muzika dhe kjo është e rëndësishme. Dëgjo muzikë dhe bëhu kreative. Ti mund të bëhesh ajo që do. Ti je më e fortë se sa që mendon”. Fansja e saj më pas e ka falënderuar Gagan që e ka nxitur atë në atë mënyrë dhe e ka ndihmuar në vështirësitë në të cilat ajo po kalonte duke shkruar: “Gaga të dua shumë, ti je gjithçka për mua dhe ajo që bëre për mua dje është e mrekullueshme… Më ke shpëtuar mua, e familja dhe shoqëria ime të falënderon shumë… Me ndihmën tënde jam e fortë dhe kur e di se ti ke ndarë  kohën tënde për të më shkruar mua më ke nderuar shumë. Unë doja të vrisja veten dhe ti më shpëtove, ti nuk e di se sa shumë ma ke ndërruar jetën time”.

 
Leave a comment

Posted by on December 14, 2013 in News

 

Tags: , , , ,

Lady Gaga, e para këngëtare që do performojë në… hapësirë


Lady Gaga ka bere përshtypje qe ne ditën e pare te fillimit te karrierës se saj, por për ne 2015-ën ajo po planifikon te shkoje ne një tjetër nivel. Këngëtarja enigmatike do jete e para artiste qe do performoje ne hapësirë duke dhënë një koncert “Gagalaktik”.

Sipas revistës amerikane US Weekly, ajo do stërvitet për një muaj rresht qe me pas te performoje ne bordin e anijes hapësinor Virgin Galactik te Richard Branson-it. Gaga do interpretoje një këngë gjate festivalit muzikor dhe high-tech“Zero G Colony” qe do zhvillohet ne Spaceport America ne New Mexico. Ky festival do vazhdoje për tre dite dhe mendohet se mama Monster do këndojë ne natën e trete.

 
Leave a comment

Posted by on November 9, 2013 in Lady Gaga

 

Tags: , ,

ArtPOP tracklista e kengeve +Aura Lyric Video


artpopLady Gaga ka bere te ditur listen e kengeve te albumit te saj te ardhshem ArtPOP i cili do et lansohet me 11.11.2013.Musafir ne kete album do te jete edhe R Kelly
‘ArtPop’ Tracklista
1. Aura
2. Venus
3. G.U.Y.
4. Sexx Dreams
5. Jewels N’ Drugs ft. T.I., Too $hort, and Twista
6. Manicure
7. Do What U Want ft. R. Kelly
8. Artpop
9. Swine
10. Donatella
11. Fashion
12. Mary Jane Holland
13. Dope
14. Gypsy
15. Applause

BWMI6ZzCIAEv2zt

 
Leave a comment

Posted by on October 10, 2013 in News

 

Tags: , , ,

Abramovich 1.8 mln euro për ta kaluar Vitin e Ri me Lady Gagan


Këngëtarja Lady Gaga është një femër në “piacë”, jo vetëm për koncertet, por edhe me marrëveshje për performancë ekskluzive private.

Me rastin e Vitit të Ri, ajo do të këndojë në një festë private për Roman Abramovich, pronar i klubit të Chelsea, si dhe një nga më të pasurit e Rusisë.

Milioneri duhet të ketë ofruar 1 milionë e 500.000 sterlina (1.8 milionë euro) për t’i rrëmbyer Lady Gagas një “po”. Mësohet se popstar-i do të mbajë një koncert privat në jahtin e Abramovich dhe gjithçka do të zgjasë rreth 90 minuta.

Të gjithë këtë, Roman duhet ta ketë bërë për të kënaqur partneren e tij, Daria Zhukova, e cila është fanse e madhe e Lady Gagas.

Midis të ftuarve në këtë festë ekskluzive të Vitit të Ri, duket se do të jenë P.Diddy, Jay-Z dhe mbi të gjitha Beyonce, e cila është mikeshë e ngushtë e Gagas, aq sa të dyja kënduan edhe “Telephone”.

Kështu, pas “Kings of Leon” e Prince të blerë në të kaluarën vetëm për një natë nga Abramovich, presidenti i Chelsea ka realizuar kështu një tjetër goditje muzikore, duke shpenzuar rreth 900.000 euro më shumë në krahasim me shumën e tij të zakonshme, vetëm e vetëm për të pasur zonjushën Germanotta në bordin e jahtit.

 
Leave a comment

Posted by on September 13, 2013 in News

 

Tags: , ,

Si e rrit Lady Gaga produktin e brendshëm bruto


lady gagaKur një kompani blen energji në mënyrë që të prodhojnë diçka, atëherë kjo nuk përfshihet në llogaritjen e PBB-së, por vetëm produkti final.

Mbretëresha amerikane e popit Lady Gaga ka shitur 90 milionë regjistrime muzikore në gjithë botën. Me të ardhurat prej tyre ajo ka dhënë një kontribut të denjë për produktin e brendshëm bruto (PBB) të Shteteve të Bashkuara. Edhe shitja e bluzave apo biletave për koncertet e Lady Gaga kontribuojnë për rritjen ekonomike. Por të ardhmen si prodhues vlere do të vlerësohet edhe koha që p.sh. Lady Gaga do të përsiatë në studio për këngë të reja.

Ky proces i “krijimit të vlerës” do të konsiderohet në Shtetet e Bashkuara si një investim, i cili rrjedh në PBB si edhe investimet e tjera. “I gjithë sektori i hulumtimeve dhe i zhvillimit konsiderohej si një produkt i ndërmjetëm. Një element, që është përdorej gjatë prodhimit, si energjia”, thotë Kim Schoenholtz, ekonomist në Universitetin e Nju Jorkut, në një intervistë me DW.
Kur një kompani blen energji në mënyrë që të prodhojnë diçka, atëherë kjo nuk përfshihet në llogaritjen e PBB-së, por vetëm produkti final. Përndryshe kjo do të ishte një llogaritje e dyfishtë. “Por me këtë qasje, e cila e sheh hulumtimin dhe zhvillimin si një produkt të ndërmjetëm, nuk merret parasysh se dituria është kapital”, thotë Schoenholtz.

Kush krahason ndërkombëtarisht, krahason mollë me dardha

Zyra për Analiza Ekonomike (Bureau of Economic Analysis), e cila është në Uashington përgjegjëse për kontabilitetin, i shikon edhe artin dhe “veprat krijuese” nga tani e tutje si “objekte kapitali jomateriale” dhe jo vetëm paratë e mbledhura nga përdorimi komercial i tyre. Kjo vlen edhe për librat dhe filmat, si dhe gjithashtu për sektorin e kërkimeve dhe zhvillimeve. Deri tani ipad-i p.sh. përllogaritej vetëm si produkt final në PBB, kurse në të ardhmen në këtë përllogaritje do të përfshihet i gjithë procesi zhvillimi të ipad-it.
Rishikimi në Shtetet e Bashkuara përshtatet me sistemin e përgjithshëm të llogarive kombëtare, i cili u miratua nga OKB-ja, Komisioni i BE-së dhe FMN-ja në vitin 2008. “Këto standarde duhet të zbatohen prej të gjitha vendeve anëtare deri në vitin 2014”, thotë Schoenholtz. SHBA është shteti i parë, që po bën këtë riorganizim. Gjermania do ta ndjekë këtë shembull në shtator 2014.
Kush dëshiron të krahasojë ndërkombëtarisht nga gushti krahason si të thuash mollët me dardhat. Edhe ponderimi i shteteve amerikane ndaj njëri-tjetrit do të lëvizë. BPP e Nju-Meksikos, për shembull, do të rritet me rreth dhjetë për qind, se aty kanë selinë shumë institucione kërkimore të industrisë së mbrojtjes, kurse i Luizjanës vetëm me rreth 0.6 për qind.

Barra e borxhit dhe shpenzimet e qeverisë duken më të vogla

“Vëmendja kombëtare do të mbajë disa ditë frymën,” thotë ekonomisti Schoenholtz. Sepse të gjitha vlerat e referimit për shumë tregues ekonomikë do të ndryshojnë.
Barra e borxhit ndaj PBB-së do të bëhet më e vogël, po ashtu dhe shpenzimet e qeverisë. Ndikimet në llogaritjen e normës së inflacionit, nuk janë ende të qarta. Po ashtu kjo do të ketë ndikim edhe në tregjet e aksioneve.
Por Schoenholtz nuk ka frikë se do të ketë ndryshime të mëdha: BPP përshtatet rregullisht dhe risi ka çdo disa vjet. “Vërtet jo gjithmonë kaq të gjera si në këtë rast, por kjo bëhet për të pasur një pamje më të mirë të së kaluarës dhe të tashmes, dhe kjo nuk është gjë e keqe.”
Tre për qind rritje ekonomike më shumë do të krijohen në këtë mënyrë nga rillogaritjet. Dhe BPP është masa më e rëndësishme e performancës ekonomike të një vendi, ku bazohen politikanët, investitorët dhe bankierët qendrorë. Kjo është pak, sikur dikush thotë se ju jeni më të lumtur se sa keni menduar. Gëzimi mbetet i përmbajtur, sepse as pagat nuk do të rriten në mënyrë prapavajtëse dhe as do të krijohen vende të reja pune.(dw,tupani)

 
Leave a comment

Posted by on August 1, 2013 in News

 

Tags: , , ,

Motra e Lady Gagas,fanse e flaktë e Rita Orës


Natali Germanotta,është studente e modës në New York,edhe pse është motra e yllit më të madh botëror Lady Gaga ajo kështu prezantohet në faqen e saj në Tumblr ku gjithmonë është e gatshme ti përgjigjet pyetjeve të shumta që mer nga fansat e motrës së saj. Së fundmi ajo ka zbuluar në këtë faqe se është fanse e madhe e Rita Orës,duke thënë se e dëgjon albumin “ORA” gjatë gjithë kohës njofton Tupani.
Tupani ju sjell ekskluzivisht foton ku ajo i përgjigjet kesaj pyetje nga një fans anonim:

111-bmp

Përndryshe Lady Gaga javën e kaluar ka kryer një operacion në belin e saj dhe për momentin është në pushim disa javësh,por pritet të rikthehet me albumin më të pritur të vitit,albumin “ARTPOP” i cili thuhet se do të jetë albumi i shekulli të ri me muzikë të re e të padëgjuar më herët./Tupani

natali3 natali natali2 natali1

 
Leave a comment

Posted by on February 28, 2013 in Fashion, Foto, Lady Gaga

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,